Kontakt z redakcją: tel. 41 2511951 alinajedrys@gmail.com

BEZPŁATNIE PUBLIKOWANE SĄ JEDYNIE OGŁOSZENIA NIEKOMERCYJNE.

II liga siatkówki: Rafako Racibórz - STS Skarżysko 3:2

Wczoraj siatkarze STS Skarżysko rozegrali kolejne spotkanie na drugoligowych parkietach, tym razem przeciwnikiem naszej drużyny był zespół KS AZS Rafako Racibórz. Po zaciętym  spotkaniu lepsi okazali się gosodarze wygrywajac po tie breku 3:2 w setach (25:18, 16:25, 25:21, 23:25, 16:14). Mimo porażki STS zdobywa pierwszy punkt w II lidze.
.

Rafako Racibórz   -  STS Skarżysko 3:2  (25:18, 16:25, 25:21, 23:25,1 6:14 )

STS: Brojek, Krzyształowicz, Michał Szumielewicz, Brodawka, Waligóra, Marcin Szumielewicz, Szataniak (libero) oraz Lisowski, Golonka

Pierwszy set zaczął się fatalnie dla naszych siatkarzy, którzy dość szybko przegrywali już 18:7, później STS systematycznie odrabiał straty zdobywając siedem punktów z rzędu, niestety Rafako nie dało się dogonić i pewnie wygrywają pierwszego seta do 18.

Drugi set  zdecydownie lepszy w wykonaniu STSu, do stanu 14:14 walka toczyła się punkt za punkt, wtedy nasi odskoczyli na 4 oczka, dzięki skutecznym atakom Marcina Szumielewicza, gospodarze zdołali ugrać jecze dwa punkty, set kończy się zdecydowaną wygraną naszego zespołu 16:25.

W kolejnym secie gospodarze szybko odskoczyli na 6 punktów prowadząc 12:6, nasi mimo dobrej i wyrównanej gry nie zdołali już odrobić strat, przegrywamy 25:21.

Czwarty set podobnie jak trzeci zaczął się od prowadzenia gospodarzy 16:11, ale STS dość szybko doprowadził do remisu, przy stanie 20:18 gdy wydawało się, że Rafako odskoczy na bezpieczną przewagę, STS zdobywa 5 punktów, co pozwoliło w ostateczności wygrać 23:25 i doprowadzić do remiu 2:2 .

O wygranej decydował tie brek, nasi siatkarze prowadzili  już  6:3, ale gospodarze zdołali odrobić straty, później toczyła się walka punkt za punkt do stanu 14:14, wtedy to sędzina spotkania popełnia dwa błędy, niestety fatalne dla nas w skutkach, które kosztowały nas wygraną w tym meczu. Przegrywamy całe spotkanie 3:2 i zdobywamy pierwszy punkt na drugoligowych boiskach.

10 STS Skarżysko-Kamienna 5 1 5-15 406:468

W szóstej kolejce STS podejmować będzie Górnika Siemianowice Śląskie. Mecz w sobotę 24.10.09 w Hali Sportowej przy ul.Sienkiewicza . Początek  godz.17.00