Logo

IV liga: Piaskowianka lepsza od Granatu

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej czwartoligowi piłkarze Granatu Skarżysko przegrali wyjazdowe spotkanie z Piaskowanką Piaski 1:0, podopieczni trenera Jarosława Kotwicy kończyli mecz w dziesiątkę, czerwoną kartkę otrzymał Derlatka. Sytuacja w tabeli nie wygląda najlepiej,  Granat z 11 punktami na koncie zajmuje 15 przedostatnią pozycję.
.

Piaskowianka Piaski  -  Granat Skarzysko 1:0 (1:0)

Bramka: Wijas 1

Granat: Chadała - Derlatka, Jastrząb, Drożdżał, Kołodziejczyk, Wieczorek, Białek, Mróz, Dudek (46. Witkowski), Brzozowski, Szyszka (83. Sobański).

Piaskowianka: Rybiński - Karyś, Dudek, Albin, Kupczyk, Wijas (65. Fatyga), Osiński, Karasek, Faryna, Łabądź, Iwański (65. Woliński).

Już pierwsza akcja gospodarzy zakończyła się bramką, tuż po rozpoczęciu meczu zawodnik Piaskowianki Faryna zagrał ze środka do Wijasa  a ten uprzedził Kołodziejczyka i strzałem  w długi  róg pokonał Chadałę. Po tak szybkiej stracie bramki piłkarzom Granatu nie pozostało nic innego jak szybka odpowiedź, niestet mimo kilku dogodnych sytuacji nie udało się wyrównać do przerwy, znakomitych okazji nie wykorzystali Brzozowski oraz  Wieczorek. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem gospodarzy 1:0.

Druga połowa zaczęła się od znakomitej okazji Granatu, po strzale Szyszki piłka trafia w słupek, chwilę później Wieczorek nie wykorzystuje dogodnej sytacji. W 58 minucie meczu Derlatka otrzymuje drugą zółtą kartkę i musi opuścić boisko, gramy w osłabieniu. Piłkarze Piaskowianki grając w przewadze byli bliscy strzelenia drugiej bramki, na nasze szczście piłka trafia w poprzeczkę, w odpowiedzi Granat przeprowadza groźną akcję, po której powinna paść wyrównująca bramka, ale Wieczorek nie wykorzystuje dogodnej sytuacji. W 75 minucie  Faryna podobnie jak Derlatka otrzymuje drugą żółtą kartkę i siły się wyrównują. Ostatnie minuty meczu należały do Granatu, ale niestety nie udało się doprowadzić do remisu. Granat przegrywa 1:0.

7-47

W środę 11 listopada Granat zmierzy się z Heko Czermno, Początek meczu godz. 12:00 Stadion na Rejowie.