Logo

B klasa : Astra Suchedniów liderem !!!

W niedzielę (11 października 2009) piłkarze B klasy rozegrali ósmą kolejkę spotkań. Astra Suchedniów wygrała z dotychczasowym liderem Polonią Białogon 2:1, dzięki tej wygranej Astra wskoczyła na fotel lidera, pozycję vicelidera zajmują piłkarze ULKS Łączna, którzy zremisowali z GKS Górno 1:1. Rezerwy Orlicza Suchedniów wygrały z drugą drużyną Wichra Miedzianej Góry 4:3.
.

GKS Górno - ULKS Łączna 1:1 (1:0)

Bramki: Radek 13  - Miller 81

ULKS:Drabik-Dudek, Bąk, Wasiak, P.Kłys-Wójcik, Rzeszowski, Biesaga (50Nowak), Szkurłat (80W.Kłys)-Pastuszka, Miller.

W pierwszych minutach pojedynku w Górnie żadna drużyna nie chciała ruszyć do zdecydowanych ataków. Obie ekipy wolały grać czujnie z tyłu i czekać na swoje okazje. Pierwszą z nich stworzyli goście, lecz strzał Millera minimalnie przeszedł obok słupka. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa po rzucie rożnym piłkę do bramki ULKS skierował napastnik GKSu Radek i gospodarze w 13 minucie prowadzili już 1:0. Gospodarze mogli podwyższyć rezultat spotkania i to dwukrotnie w sytuacji sam na sam, jednak za pierwszym razem napastnik gospodarzy przestrzelił, a za drugim razem Drabik bardzo dobrym wyjściem uchronił swój zespół przed utratą kolejnej bramki.

Po zmianie stron rolę się odwróciły, od samego początku ULKS ruszył do zdecydowanych ataków stwarzając zagrożenie pod bramką Aldona. Goście w 70 minucie dopięli swego, po rzucie rożnym piłka trafiła do Błażeja Millera, a ten  mocnym uderzeniem z 16 metrów nie dał szans bramkarzowi na udaną interwencję. Po stracie bramki Górno wróciło do gry, jednak nie mogli wykorzystać w żaden sposób stworzonych przez siebie sytuacji.
W 88 minucie gospodarze już chyba widzieli piłkę w siatce po strzale głową zawodnika GKSu, jednak Bąk wybił piłkę z linii bramkowej i uratował zespół przed porażką.

Polonia Białogon - Astra Suchedniów 1:2 (0:1)

Bramki: Skrzypiec 60  -  Skokowski 15, Karpiński 80

Astra: Serek - Naszydłowski,Tumulec, Więckowski, Wierzbiński - Bator ( Rumiński), Piasta, Skarbek, Skokowski, Wawrzeńczyk, Karpiński.

Piłkarze Astry Suchedniów  jechali do lidera po kolejne ligowe zwycięstwo i plan ten wykonali w stu procentach, choć nie było łatwo, suchedniownianie kończyli mecz w dziewiątkę, dwóch piłkarzy Astry otrzymało od arbitra po dwie żółte kartaki, a w konsekewncji czerwone.

Początek spotkania należał do Astry, która lepiej radziła sobie w trudnych warunkch, już w 15 minucie spotkania dokładną akcję piłkarzy z Suchedniowa zakończył celnym strzałem Skokowski. Po stracie bramki gospodarze chcieli za wszelką cenę odrobić straty, ale obrona gości nie dała się zaskoczyć, w 40 minucie meczu Polonia  traci jednego  z zawodników, który za brutalny faul otrzymuje drugą żółtą kartkę i musi opuścić boisko. Do przerwy Astra prowadziła 1:0.

Druga odsłona zaczęła się od przewagi beniaminka - Astry, która stworzyła sobie kilka groźnych sytuacji, w 55 minucie Astra traci dwóch zawodników za dyskusję z sędzią i musi grać w osłabieniu, chwilę później traci bramkę po strzale Skrzypca. Gospodarze atakują coraz śmielej, ale na drodze stoją dobrze dysponowni tego dnia defensorzy Astry. W 80 mincie Jakub Karpiński wykorzystuje jedną z akcji i Astra wychodzi na prowadzenie. Gospdarze rzucili się do ataku, lecz do końca spotkania nie padła już żadna bramka, Astra mimo osłabienia wygrywa 2:1, dzięki czemu wskoczyła na fotel lidera B klasy.

Orlicz II Suchedniów - Wicher II Miedziana Góra  4:3 (1:1)

8-27

W 9 kolejce 18 października Astra Suchedniów zagra z GKS Górno, ULKS Łączna podejmuje Victorię Mniów , Orlicz Suchedniów wyjeżdża na mecz do Kielc z Politechniką Świętokrzyską. Wszystkie mecze o 11.00