Kontakt z redakcją: tel. 41 2511951 alinajedrys@gmail.com

BEZPŁATNIE PUBLIKOWANE SĄ JEDYNIE OGŁOSZENIA NIEKOMERCYJNE.

STS Skarżysko – Wanda Kraków

Nie ma szczęścia drużyna ligowego beniaminka ze Skarżyska. Przegraliśmy po raz czwarty drugoligowy mecz, tym razem z Wandą Kraków 1:3, w setach: 19:25, 25:22, 14:25, 23:25.

Zainteresowani, którzy z różnych względów nie byli obecni na meczu, mogli śledzić jego przebieg w naszej Relacji na żywo >>

.

Na początku pierwszego seta, zawodnicy toczyli wyrównaną walkę "punkt za punkt". Jednak to goście, po serii błędów ze strony naszej drużyny, zarówno serwisowych jak i w ataku, zdołali odskoczyć na kilka punktów i tej przewagi nie oddali już do końca, wygrywając wysoko bo aż sześcioma punktami.

W drugiej odsłonie spotkania, STS udowodnił, że nie przypadkowo znalazł się w II lidze, a dobre zachowanie w obronie i doskonały atak, spowodowały że po remisie 10:10 zyskaliśmy kilkupunktową przewagę, którą udaje się utrzymać, pewnie wygrywając tego seta.

Trzecia część, odsłania braki w przygotowaniu STS-u, zarówno w ograniu na ligowych boiskach jak i w sferze psychologicznej. Bardziej doświadczeni, przeciwnicy z Krakowa dają im srogą lekcję twardej siatkówki. Bezwzględna defensywa i szybki atak powodują, że skarżyscy zawodnicy przegrywają z kretesem aż jedenastoma punktami.

W czwartym secie było już trochę lepiej. Mimo, że goście odskoczyli na pięć punktów przy wyniku 15:20 gospodarze potrafili doprowadzić do stanu 23:24 i dać chwilową nadzieję licznie zgromadzonym kibicom na tie-breaka. Niestety ale doskonała akcja z prawej strony w wykonaniu siatkarzy z Krakowa kończy marzenia o wygranej. Najlepszym zawodnikiem meczu zostaje wybrany atakujący Wandy, Jacek Pić i on tez otrzymuje nagrodę dla MVP.

Pomimo kolejnej przegranej, drużyna STS Skarżysko, sprawia z meczu na mecz coraz lepsze wrażenie, a zdobycie pierwszych punktów to tylko kwestia czasu.

Wyniki 4 kolejki:

MKS MOS Będzin Błękitni Ropczyce 3:1  (25:17, 25:21, 21:25, 25:21)
Karpaty Krosno Rafako Racibórz 3:2 (25:23, 35:33, 15:25, 23:25, 15:9)
Wisłok Strzyżów Politechnika Krakowska 0:3 (17:25, 24:26, 23:25)
Górnik Siemianowice Śl. Resovia II Rzeszów 3:1 (26:24, 27:25, 26:28, 25:23)

10 STS Skarżysko-Kamienna 4 0 3-12 303:363

Kolejne wyjazdowe spotkanie STS rozegra już w sobotę (17.10.2009), a przeciwnikiem będzie drużyna z samego środka tabeli Rafako Racibórz.

© Tekst: Marcin Wnuk, Foto: Waldek / TSK24 Team