Logo

Zwycięski mecz Granatu Skarżysko

Dopiero w 13. meczu kolejki Granat Skarżysko przerwał złą passę. Po ostatnich czterech wysokich porażkach, nielicznie zgromadzeni kibice, doczekali się tak potrzebnego wszystkim zwycięstwa.

Fatalny początek meczu, nie zapowiadał nic nowego w grze piłkarzy Granatu i nikt nie spodziewał się tak zaskakującego obrotu gry. Wówczas to w 9. minucie za sprawą Malary goście objęli prowadzenie. Radość ich jednak nie trwała długo, gdyż natychmiastową ripostą odwdzięczyli się gospodarze, a bramka Dudka z lewej strony wprost w "okno" to tzw. "stadiony świata". Od tej chwili gra się wyrównała, a widowisko zaczęło nabierać tempa.. W 24 minucie byliśmy świadkami niewykorzystanej przez Granat sytuacji, a nieskutecznością wykazał się Szyszka. W końcówce pierwszej połowy gospodarze mogli objąć prowadzenie, jednak Mróz trafia w słupek. Goście również nie odpuszczali, zagrażając co jakiś czas bramce dobrze interweniującemu Chadały.

W drugiej połowie trener Kotwica dokonuje zmiany Witkowskiego za Szyszkę. Jak się później okazało było to dobre posunięcie, gdyż już w 59 minucie zawodnik ten po składnej akcji daje prowadzenie 2:1. Trzy minuty później ponownie na listę strzelców wpisał się Piotr Dudek, który po rzucie wolnym wykorzystał zamieszanie w polu bramkowym i ustalił wynik meczu. Tym spotkaniem Granat, swoim zaangażowaniem i wolą walki udowodnił, że zwycięstwa leżą w jego zasięgu i niekoniecznie musi okupować dół tabeli.

Granat Skarżysko - Sparta Kazimierza Wielka 3:1 (1:1)

Bramki: Dudek x2, Witkowski - Malara