Logo

II liga siatkówki: Porażka STS-u na inaugurację

Nie udała się inauguracja II ligi siatkówki w Skarżysku, STS przegrał z MKS MOS Będzin 1:3 w setach 25:18, 16:25, 19:25, 19:25. Początek niezwykle udany dla naszego zespołu, wygraliśmy pierwszego seta , niestety poźniej było znacznie gorzej inicjatywę przejęli goście i zasłużenie wygrali to spotkanie.

Komplet publiczności przyszedł na inaugurację II ligi siatkówki w Skarżysku, wszystkie bilety zostały sprzedane. W ciągu kilku minut poseł Marzena Okła-Drewnowicz rozdała 100 darmowych biletów oraz fotografii drużyny STS z logo TSK24.

.

Przed meczem prezydent miasta pan Roman Wojcieszek pogratulował siatkarzom awansu, pani poseł Marzena Okła-Drewnowicz wręczyła kapitanowi STSu puchar za awans do drugiej ligi.

Spotkanie zaczęło się obiecująco dla naszych siatkarzy, nasi mieli lekko przewagę , nie przestraszyli się spadkowicza z I ligi i podjęli walkę , wygrali 25:18. Drugi set już nie był tak łatwy, goście wzięli się solidnie do pracy i raz po raz punktowali nasz zespół, drugiego seta przegrywamy 16:25, trzeci set podobny w przebiegu do drugiego MKS Będzien kontrolował sytuacje na parkiecie i zasłużenie wygrał 19:25.

Czwarty ostatni set był najbardziej zacięty , dla STSu to była walka o życie, poczatek należał do siatkarzy STSu, ale goście z czasem odrabiali zaległości aż dogonili STS, od stanu 14:14 to oni byli skuteczniejsi i z punktu na punkt ich przewaga wzrastała, ostatecznie czwartego seta przegrywamy 19:25 a cały mecz 1:3.

STS Skarżysko - MKS MOS Będzin 1:3 ( 25:18, 16:25, 19:25,19:25)

STS - Akala,Brodawka,Brojek,Waligóra,Tarabasz,Golonka,Kuźdub,Lisowski,Szumielewicz,Szumielewicz M.. Szataniak - libero

MKS - Mędrzyk,Kantor,Miller,Syguła,Dzierżanowski,Łopuszański,Potera - libero, Legień, Zborowski,Świechowski

STS Skarżysko-Kamienna MKS MOS Interpromex Będzin 1:3 (25:18, 18:25, 19:25, 19:25)
Wisłok Strzyżów Karpaty Krosno 3:1 (25:22, 27:25, 21:25, 29:27)
Górnik Siemianowice Śl. Rafako Racibórz 0:3 (18:25, 20:25, 15:25)