Kontakt z redakcją: tel. 41 2511951 alinajedrys@gmail.com

BEZPŁATNIE PUBLIKOWANE SĄ JEDYNIE OGŁOSZENIA NIEKOMERCYJNE.

STS – Karpaty Krosno 0:3

Za słaby, by wygrać chociaż jednego seta, okazał się skarżyski STS dla bardzo dobrze spisujących się ostatnio  zawodników Karpat Krosno. W meczu 12. kolejki STS uległ 0:3 (25:27, 22:25, 19:25).

Po udanym początku meczu i klkupunktowym prowadzeniu skarżyskich siatkarzy, goście szybko doprowadzili do remisu 10:10, by potem wyjść na krótko na prowadzenie. Wkrótce po trzech z rzędu błędach zawodników Karpat, STS osiągnął przewagę 17:15. Przeciwnicy jednak szybko wzięli się za odrabianie strat i po udanych atakach i nieporozumieniach  gospodarzy, skończyli tego seta wynikiem 25:27.

W drugim secie znów mogliśmy oglądać walkę punkt za punkt tylko na początku, będąc jednocześnie świadkami udanych ataków z obydwu stron. Do głosu jednak szybko zaczęli dochodzić goście, doprowadzając do prowadzenia 8:10. Taka co najmniej dwupunktowa przewaga utrzymywała się do końca tej części meczu. Nie licząc stanu 14:14, gdyż zaraz potem Karpaty znów osiągnęły dwu, trzypunktowe prowadzenie, by w końcówce super mocnymi atakami nie dać szans gospodarzom.

Trzecia odsłona to druzgocąca przewaga drużyny z Krosna przy biernej postawie drużyny STS-u. Swietne spotkanie rozegrał przyjmujący gości Tomasz Gadzała i on też został wyróżniony tytułem najlepszego zawodnika meczu.

Krośnieńskie Karpaty od początku były faworytem tego meczu i nikt nie liczył na zwycięstwo z bardzo mocnymi ostatnio pogromcami lidera z Będzina. Jednak wygranie chociaż jednego seta należało się jak zwykle licznie zgromadzonej publiczności, wśród której dało się słyszeć głosy o nieudanych poczynaniach trenera. Bo tak najdelikatniej, chyba należy nazwać zdjęcie w środku meczu dobrze grających: Szumielewicza i Waligóry.

STS Skarźysko - Karpaty Krosno  0:3  (25:27, 22:25, 19:25)

STS: Akala, Brojek, Lisowski, Waligóra, Krzyształowicz, Marcin Szumielewicz, Szataniak (libero) , Brodawka, Golonka.
Karpaty: Biegun, Habel, Golonka, Gadzała, Książkiewicz, Borkowski, Janas, Włodarczyk, Gosik, trener: Krzysztof Frączek

Politechnika Krakowska -Wisłok Strzyżów
Resovia II Rzeszów. -Górnik Siemianowice Śl.
Wanda Kraków -STS Skarżysko-Kamienna

© Foto: Waldek Tekst: Marcin Wnuk/ TSK24 Team

Ostatnie komentarze

• Krystian powiedział(a) Więcej
    Uważam że to nawet lepiej bo będzie skąd czerpać dobre doświadczenia i na kim się wzorować. Materek to jeden z... 2 dni temu
  • LEMUR powiedział(a) Więcej
    Tak samo w Wodociągach. Wywalili fachowca bo syn Radnego miał ochotę na stanowisko i lepiej zarabiać ? Gdyby wygrał... 2 dni temu