Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 795 913 666 redakcja@tsk24.pl

  • Kategoria: Publicystyka

American dream Konrada Kröniga

Któż by nie chciał zobaczyć Wielkiego Kanionu Kolorado albo zapierającego dech w piersiach Golden Gate Bridge czy Statue of Liberty ? Albo nie odwiedzić rodziny w Chicago? Spełnić swój American dream.
 
Jak pamiętamy w 2015 odwiedzili nas goście ze Stanów Zjednoczonych na czele z burmistrzem Franklin Park. Tak tą wizytę zapamiętaliśmy w lokalnych mediach:
„Goście ze Stanów Zjednoczonych przyjechali do Skarżyska-Kamiennej na zaproszenie prezydenta Konrada Kröniga, który – będąc w tym roku w USA – nawiązał odpowiednie kontakty zarówno z Polonią jak i z Amerykanami i dzięki temu zaproponował, by w planie wizyty delegacji amerykańskiej w Polsce, znalazło się także nasze miasto.” www.tvswietokrzyska.pl
 
„Zależy nam na współpracy i wykorzystaniu wszystkich możliwości. Będę namawiał Państwa - przedsiębiorców do kooperacji. Nie chcę, by zakończyło się tylko na podpisaniu tego listu. Chcę, żeby to faktycznie był początek współpracy i korzyści dla obu stron – dodawał prezydent Skarżyska-Kamiennej.” www.skarzysko24.pl
 
Jak się później okazało Gmina Skarżysko-Kamienna musiała zapłacić Polsko-Amerykańskiej Fundacji „Więź Kultur” 5000 zł, tylko za to, by delegacja ze Stanów Zjednoczonych odwiedziła nasze miasto. Gmina pokryła również koszty pobytu delegacji w Hotelu Manor House w Chlewiskch. ( Dlaczego właśnie tam?  Widocznie nasze hotele nie spełniły norm zaproszonych gości)
Co było dalej. Nasz prezydent udał się z rewizytą. Tym razem za wyjazd Konrada Kröniga zapłaciła nasza gmina ponad 16 718zł ( koszty pobytu i przelotu Konrda Krönig)
 
To wydarzenie tak komentowały lokalne media:
„To była bardzo owocna wizyta. Nie tylko sformalizowaliśmy współpracę z Franklin Park, podpisując umowę o miastach partnerskich, ale nawiązaliśmy również wiele cennych kontaktów – podsumowuje prezydent Konrad Krönig.” „ Liczymy na to, że kontakty będą się zacieśniać. Czas pokaże, jak ta współpraca będzie wyglądała, ale poważnie myślimy o wspólnym działaniu nie tylko w zakresie edukacji, czy też wymiany młodzieży, ale także o współpracy gospodarczej – mówił po podpisaniu dokumentu prezydent Skarżyska-Kamiennej. - Jestem przekonany, że w przyszłości uda się zrealizować kilka wspólnych projektów – dodał i podkreślił, że Skarżysko jest pierwszym świętokrzyskim miastem, które formalnie nawiązało współpracę z miejscowością w USA”
 
Rozmawialiśmy z przedstawicielami izb przemysłowo-handlowych z kilku stanów, m.in. z Nevady, Waszyngtonu, czy Illinois. Oczekujemy na ich rewizytę w naszym regionie i mieście w lutym 2017 roku. Mamy także potwierdzenie udziału gości z USA w II Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym, które odbędzie się jesienią przyszłego roku w Skarżysku – mówi prezydent miasta, Konrad Krönig.” www.spottedskrzysko.pl
Według zapowiedzi prezydent miało dojść do rewizyty firm ze Stanów Zjednoczonych (przedstawicielami izb przemysłowo-handlowych z kilku stanów, m.in. z Nevady, Waszyngtonu, czy Illinois.) w lutym 2017, niestety amerykanie już u nas się nie pokazali. 
 
Głównym celem podróży prezydent była rewizyta w Village of Franklin Park, a jak było w rzeczywistości przedstawiamy na zdjęciach harmonogramu pobytu Konrada Kröniga w USA. Podczas 8 dniowego pobytu Krönig w Frankin Park spędził łącznie 4 godziny i 15 minut, w czasie, których nastąpiło uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Franklin Park, a Skarżysko-Kamienna. Co w takim razie było istotniejsze dla naszego prezydenta w trakcie pobytu w USA. Jak pokazuje program wizyty 4 dni Krönig przebywał w Las Vegas. Jakie ważne eventy czekały na naszego prezydenta podczas misji gospodarczej? Czy prezydent wyjeżdżając do USA spełnił swój American dream? Może w czasie pobytu w Las Vegas spotkał swojego idola i bohatera Mr Batman. Niewykluczone, że prezydent podpatrywał funkcjonowanie jednego z kasyn by zrealizować taką inwestycję w naszym mieście. 
 
Na koniec zauważyłem ciekawy wątek sprawy wyjazdu naszego prezydenta. Zaproszenie do Urzędu wpłynęło w dniu 25 października, a gmina zamówiła bilet lotniczy już 19 października. Czy prezydent potrafi też przewidywać przyszłość ? Czy może, któryś z jego pitbulli mu to wyszczekał?
 
Podsumowując jakie są efekty dla naszego miasta współpracy na linii Skarżysko-Kamienna, a Franklin Park.
1 Village of Franklin Park jest miastem partnerskim Skarżyska-Kmiennej
2 Koszty jakie poniosła Gmina ponad 26 000zł
3 Zysk dla naszego miasta 0 
 

Ostatnie komentarze

  • Ksantypa powiedział(a) Więcej
    Swoim komentarzem Mariola przekonuje, że najwyraźniej wie z autopsji to, że dyplomy nie zawsze spacerują pod rękę... 1 godzinę temu
  • aaa powiedział(a) Więcej
    wymienić wszystkich 5 godzin temu
  • Piotr Jan Nasiołkowski powiedział(a) Więcej
    Średnio inteligentny pekińczyk wie doskonale jakich umiejętności trzeba nabyć, żeby zdobyć się na odwagę... 6 godzin temu