Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 535 455 189 redakcja@tsk24.pl

Akcja ekologiczna w SP nr5

W ostatni piątek, 22 kwietnia 2016 roku, odbyła się w Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Skarżysku-Kamiennej akcja ekologiczna, której celem było uświadomienie uczniom zagrożeń, jakie niesie ze sobą tlenek węgla. 
Pierwsza część prelekcji  to spotkanie z przedstawicielami Powiatowej Komendy Straży Pożarnej. Poświęcona była zasadom bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju urządzeń grzewczych oraz stosowaniu odpowiedniej wentylacji w domach i mieszkaniach – w celu zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom. Uczniom przybliżono zagadnienie tlenku węgla, wskazano zagrożenia, jakie niesie czad oraz objawy zatrucia. Atrakcją dla dzieci były przeprowadzone na boisku szkolnym pokazy strażackie. W drugiej części kominiarz  i rodzic naszych uczniów pan Sadza poruszył kwestie związane z prawidłowym spalaniem odpadów, konsekwencjami wynikającymi z niestosowania się do zaleceń w tym zakresie oraz właściwej segregacji śmieci. Uczniowie – uczestnicy spotkania, skorzystali też z możliwości zadawania pytań. Kolejnym gościem był instruktor ratownictwa specjalistycznego, również rodzic, pan Grzegorz Wijas. Podjął on temat telefonów alarmowych oraz pierwszej pomocy w przypadku zatrucia. Uczniowie zapoznali się z komiksem napisanym na ten temat i ułożyli piosenkę o zagrożeniu czadem. Nie zabrakło zabaw sportowych. Na zakończenie wykonali i zaprezentowali plakaty związane z tematyką spotkania.
 
Mimo kończącego się okresu grzewczego, problem związany z zatruciem tlenkiem węgla pozostaje wciąż aktualny, a – co za tym idzie – konieczne jest uświadamianie społeczeństwa w tym zakresie już od najmłodszych lat. Oby uczniowie naszej szkoły nie musieli nigdy skorzystać z wiedzy, którą zdobyli podczas piątkowej akcji.
 

Ostatnie komentarze

 • REKRUT powiedział(a) Więcej
  HBT- ORMO nosiło mundury moro a na głowach niebieskie berety. Wiem bo z kolegami,,załatwialiśmy'' z takim... 2 godzin temu
 • Ciekawy powiedział(a) Więcej
  Jak tylko lokalny PiS spłaci 100 mln zł dlug miejski.
  To wtedy będzie dobry czas na obniżenie podatków miejskich?... 3 godzin temu
 • Anonimowy powiedział(a) Więcej
  Bardzo miły gest ze strony Michała 4 godzin temu

Komentarze pozostają własnością ich twórców - redakcja TSK24.pl nie bierze za nie odpowiedzialności. Nick nie jest zastrzeżony dla jednego użytkownika.
Serwis nie ma obowiązku publikacji nadesłanych materiałów. Materiały nie zamawiane przez Serwis Informacyjny TSK24.pl nie podlegają zwrotowi. Autorzy materiałów publikowanych w serwisie wyrażając zgodę na ich publikację przenoszą jednocześnie prawa do nich na rzecz Serwisu Informacyjnego TSK24.pl. Serwis zastrzega sobie również prawo do wykorzystywania zamieszczanych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych na wszelkich polach ekspozycji.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów zawartych w portalu TSK24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.
Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody wydawcy - PPHU MPC-TECH ZABRONIONE!