Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 795 913 666 redakcja@tsk24.pl

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 najlepsi w wojewódzkim konkursie filmowym „Co to znaczy być patriotą"

31 października  2017 r. został rozstrzygnięty wojewódzki konkurs filmowy  „Co to znaczy być patriotą”. 
Konkurs organizowany był przez Wojewodę Świętokrzyskiego Panią Agatę Wojtyszek i skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. Celem konkursu było wzmacnianie więzi obywatelskiej, ukazywanie wzorowych postaw patriotycznych oraz promowanie umiejętności posługiwania się nowymi technologiami. Młodzi "filmowcy" mieli za zadanie ukazać w krótkim, trwającym 100 sekund filmie, czym jest dla nich patriotyzm.
  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 jako jedyny zespół reprezentował  nasze miasto w tym przedsięwzięciu. Podczas gali w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów autorom zwycięskich prac. Kapituła konkursowa przyznając I miejsce zespołowi ze skarżyskiej "Dwójki" doceniła wyjątkowość, inwencję 
i kreatywność w zaprezentowanym filmie. Wojewoda Świętokrzyski złożyła serdeczne podziękowania dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych  Grażynie Wódz oraz opiekunowi Zespołu Ewie Kopeć za zaangażowanie w tę ważną historycznie i społecznie inicjatywę.  
W skład zwycięskiego zespołu weszli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Patrycja Zięba i Wiktor Kurowski z klasy VII oraz uczniowie klasy VI: Oliwia Jarosz, Julia Kamińska, Jakub Ślęzak. Dla młodych twórców z SP nr 2  współczesny patriota ma poczucie szczególnej przynależności do narodu, do wszystkiego tego, co stanowi o jego historii, kulturze i tradycji. W swoim filmie ukazali miejsca pamięci narodowej osiedla Bór, m. in. mogiłę pomordowanych w lesie na Borze i pomnik poświęcony zbrodni katyńskiej. „Jestem Polakiem i jestem z tego dumny!” podkreślali w swojej produkcji. 
  Spoty konkursowe oceniali:  wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP Maria Zuba, Senator Krzysztof Słoń, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, Naczelnik Kieleckiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej Dorota Koczwańska - Kalita, Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. Jacek Semaniak,  reżyser filmowy Konrad Łęcki oraz  medioznawca Katarzyna Bernat. Cenne nagrody i dyplomy laureatom wręczyła wojewoda świętokrzyski, Agata Wojtyszek. 
  Konkurs filmowy dla uczniów świętokrzyskich szkół zorganizowany został w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa 2017-2021 .


 

Ostatnie komentarze

 • Bardzoanonimowy powiedział(a) Więcej
  Co byś napisał jakby nikogo z władz miasta nie było?
  Ja wiem. Wtedy to naprawdę byś pouzywal sobie, że cho, chooo. 10 godzin temu
 • 65lat emeryt powiedział(a) Więcej
  co te 2 kamyczki wniosą do naszego miasta . nic. i tak wlaśnie mamy jak mamy w skarżysku. gdzie ci jnwestorzy... 11 godzin temu
 • czarek powiedział(a) Więcej
  Pani Danuto komuna dawno się skończyła i każdy powinien sam zadbać o mieszkanie a liczyć na ,,drapane" i łatwiznę .
  11 godzin temu