Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 41 2511951 alinajedrys@gmail.com


Niezwykłe spotkanie w Szkole Podstawowej nr 2 ze Stanisławem Kmiecikiem, artystą malującym ustami i stopami

W czwartek 11 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Skarżysku - Kamiennej miało miejsce niezwykłe spotkanie. Gościliśmy Stanisława Kmiecika - wybitnego artystę, który przyjechał do nas z Krakowa wraz z żoną Moniką.
Malarz urodził się 1971 roku w Klęczanach, koło Nowego Sącza. Nie mając od urodzenia rąk, już jako pięcioletni chłopiec zaczął malować ustami i stopami. Dzisiaj jest znanym artystą. Najczęściej stosowane przez niego techniki malarskie to: akryl, olej. pastel, akwarela, tempera i rysunek ołówkiem. Ulubione tematy to krajobraz rodzinnych okolic, martwa natura, a także obrazy surrealistyczne pełne bardzo osobistych metafizycznych nastrojów. Wyjątkowość pana Stanisława, poza niezwykłym talentem, polega na tym, że malowania nauczył się sam! Poza sztuką, uwielbia jeździć samochodem który sam prowadzi nogami. Spokój i natchnienie do pracy odnajduje w wędrówkach po górach.
 
Powodem wizyty artysty było uświetnienie zakończenia projektu pt. „Scnsoplastyka jako wyraz ekspresji artystycznej dziecka”, realizowanego w naszej szkole, w klasach I - III. Celem projektu było uwrażliwienie dzieci na sytuację osób niepełnosprawnych. Uświadomienie, że pomimo ograniczeń fizycznych, można spełniać swoje marzenia. Uczniowie podczas zajęć warsztatowych mieli wykonywać prace plastyczne, ale za każdym razem z innym utrudnieniem. Malowali z zawiązanymi oczami, ustami lub stopami. Podczas rozmów kierowanych, dzieci wypowiadały się na temat swojej pracy, etapu twórczego, co było dla nich najtrudniejsze i co im się najbardziej podobało.
 
Zaproszenie pana Stanisława Kmiecika na podsumowanie powyższego przedsięwzięcia okazało się znakomitym pomysłem. Społeczność uczniowska była niezwykle zaciekawiona życiem i działalnością artystyczną gościa. Pan Stanisław namalował dla nas piękny obraz, który zostawił na pamiątkę swojej wizyty w naszej szkole.
 
Życzymy Państwu Monice i Stanisławowi Kmiecik dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.
 
Organizatorzy

 
 

Ostatnie komentarze

  • SeniorkaZosia powiedział(a) Więcej
    Agitować seniorów dla PIS chcecie. Niedoczekanie wasze, tfu. sobota, 19, sierpień 2023
  • tołdi powiedział(a) Więcej
    Pozostaje rower sobota, 19, sierpień 2023
  • Artur powiedział(a) Więcej
    Oj wieeeelkie to będzie rondo sięgnie aż po ul.Tysiąclecia ! piątek, 18, sierpień 2023

Komentarze pozostają własnością ich twórców - redakcja TSK24.pl nie bierze za nie odpowiedzialności. Nick nie jest zastrzeżony dla jednego użytkownika.
Serwis nie ma obowiązku publikacji nadesłanych materiałów. Materiały nie zamawiane przez Serwis Informacyjny TSK24.pl nie podlegają zwrotowi. Autorzy materiałów publikowanych w serwisie wyrażając zgodę na ich publikację przenoszą jednocześnie prawa do nich na rzecz Serwisu Informacyjnego TSK24.pl. Serwis zastrzega sobie również prawo do wykorzystywania zamieszczanych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych na wszelkich polach ekspozycji.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów zawartych w portalu TSK24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.
Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody wydawcy - PPHU MPC-TECH ZABRONIONE!