Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 41 2511951 alinajedrys@gmail.com


II Międzyszkolny Konkurs "Skarżysko - Kamienna, nasze miasto"

26 kwietnia w sali "Patio" Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się II Międzyszkolny Konkurs "Skarżysko - Kamienna, nasze miasto". 
Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Skarżyska - Kamiennej Pan Konrad Krönig, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Skarżysku – Kamiennej i Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej. Uroczystego otwarcia dokonali Zastępca Prezydenta Pan Krzysztof Myszka i Dyrektor ZPO Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Skarżysku - Kamiennej pani Grażyna Wódz. W konkursie rywalizowało 20 uczniów z 7 szkół podstawowych z terenu Skarżyska - Kamiennej. Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszej rundzie uczniowie rozwiązywali test. jednokrotnego wybory. Test składał się z 20 pytań na których rozwiązanie uczniowie mieli 15 minut. W rundzie drugiej uczniowie odpowiadali na 3 wylosowane przez siebie pytania. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymywali 1 pkt. Najwięcej emocji przyniosła runda trzecia. Uczniowie odpowiadali na pytania komisji na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”.
Po zakończeniu rywalizacji i podliczeniu punktów komisja w składzie:
nauczyciel historii I LO – dr Piotr Kardyś
nauczyciel historii – SP1 i SP3 – dr Jerzy Piątkowski
przedstawiciel Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Skarżysku – Kamiennej – mgr Marcin Jankowski
 
ogłosiła wyniki.
W kategorii indywidualnej:
I miejsce – Jakub Ziomek – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Skarżysku – Kamiennej
II miejsce – Krystian Burys – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej
III miejsce – Kacper Świerczyński - Szkoła Podstawowa nr 8 im. Stefana Żeromskiego w Skarżysku – Kamiennej
W kategorii drużynowej
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Skarżysku – Kamiennej, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Obrońców Westerplatte, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Stefana Żeromskiego
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 13 im.mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki
Uczniowie wykazali się dużą znajomością wiedzy o naszym mieście. 
Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez  Urząd Miasta Skarżyska - Kamiennej i Szkołę Podstawową nr 2 im. Orła Białego.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok!

 
 

Ostatnie komentarze

  • Wikary powiedział(a) Więcej
    Panie prezydencie Bogucki zrób Pan wreszcie porządek z ludżmi byłego prezydenta Kroninga. Pozatrudniał mnóstwo... 2 dni temu
  • Tezeusz powiedział(a) Więcej
    Najważniejsze są postacie ... 2 dni temu
  • wyborca powiedział(a) Więcej
    P.prezydencie- jak dotąd, to mam wrażenie że wchodzi Pan w buty bobasa.Prosimy o zdecydowane decyzję. 4 dni temu

Komentarze pozostają własnością ich twórców - redakcja TSK24.pl nie bierze za nie odpowiedzialności. Nick nie jest zastrzeżony dla jednego użytkownika.
Serwis nie ma obowiązku publikacji nadesłanych materiałów. Materiały nie zamawiane przez Serwis Informacyjny TSK24.pl nie podlegają zwrotowi. Autorzy materiałów publikowanych w serwisie wyrażając zgodę na ich publikację przenoszą jednocześnie prawa do nich na rzecz Serwisu Informacyjnego TSK24.pl. Serwis zastrzega sobie również prawo do wykorzystywania zamieszczanych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych na wszelkich polach ekspozycji.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów zawartych w portalu TSK24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.
Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody wydawcy - PPHU MPC-TECH ZABRONIONE!