Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 41 2511951 alinajedrys@gmail.com


„Zadbaj o środowisko razem z nami” – podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu w Szkole Podstawowej nr 3

W lutym tego roku Szkoła Podstawowa nr 3 przystąpiła do  II edycji Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Zadbaj o środowisko razem z nami” zorganizowanego przez  firmę Karat Elektro Recykling  Sp. z o.o. z  Torunia. Celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej uczniów w zakresie postępowania z ZSEE i promowanie działań proekologicznych. 
Razem  z uczniami, ich rodzicami i pracownikami szkoły, a także mieszkańcami miasta Skarżyska, do których zwróciliśmy się o pomoc na łamach portalu TSK24 i Telewizji Dami, rozpoczęliśmy zbiórkę zużytego sprzętu. Dzięki ogromnej determinacji koordynatora konkursu p. Magdaleny Figarskiej udało nam się włączyć do tej szlachetnej akcji wiele osób prywatnych i instytucji nie tylko z naszego miasta ale również z ościennych miejscowości: Suchedniowa, Trąbowca i Wielkiej Wsi. Nasze zaangażowanie było tak wielkie, że znaleźliśmy się na II miejscu w kraju. To nas zdopingowało do zebrania nowych sił. Przez ostanie trzy tygodnie trwania konkursu zgromadziliśmy ponad 25 ton elektrośmieci tj. dwa razy więcej niż w okresie od  lutego do maja. Po zaciętej walce z Gimnazjum  w Czernikowie  w powiecie toruńskim znaleźliśmy się na prowadzeniu.  Końcówka konkursu była ciężka, ale opłacało się  podjąć trud.  W konsekwencji zdobyliśmy I miejsca w 3 kategoriach: 
1.    I miejsce pod względem ilości zebranych elektrośmieci  - 38 ton 401 kg zepsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz  zużytych baterii.  
2.    I miejsce pod względem ilości zebranych elektrośmieci w przeliczeniu na jednego ucznia –   tj. 235, 56 kg
3.     I miejsce dla ucznia, który zgromadził największą ilość elektrośmieci  - tj.  19 ton 870 kg 
Udział w konkursie oprócz satysfakcji zaangażowanych osób miał też wymiar materialny. Dzięki niemu szkoła pozyska profesjonalną tablicę interaktywną z  laptopem, projektorem i , sprzęt nagłośnieniowy oraz biurowy na kwotę 15 tys zł.  Absolwent  szkoły Damian Szozda  otrzymał laptop.
   
Uroczyste wręczenie nagród i podziękowań odbyło się dn. 28 września na terenie naszej szkoły. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firmy Karat pani Marta Wieczerzak oraz pan Bartosz Chojnacki, V-ce Prezydent Miasta Grzegorz Markus, Naczelnik Oświaty Krzysztof Myszka, Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Dąbrowski oraz rodzice i dziadkowie uczniów, którzy w największym stopniu przyczynili się do zwycięstwa SP3. Na zakończenie uroczystości pani Marta Wieczerzak wygłosiła prelekcję wzbogaconą prezentacją multimedialną na temat ważnej roli recyklingu w życiu człowieka.
       
W imieniu całej społeczności szkolnej składamy podziękowania wszystkim, którzy włączyli się  w tę szlachetną akcję proekologiczną i pomogli nam zgromadzić tak dużą ilość zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dziękujemy serdecznie skarżyskim mediom, w szczególności redakcji telewizji Dami,  która w naszym imieniu  apelowała  o zbiórkę odpadów do mieszkańców  S-ka i okolic, jak też redakcji TSK24.
Jako inicjatorzy tej akcji w naszym mieście mamy nadzieję, że znajdziemy naśladowców i przyczynimy się do dbałości o środowisko naturalne naszego miasta i okolic.

Do osiągnięcia tego sukcesu przyczynili się:
Mieszkańcy Miasta Skarżyska, Redakcja Telewizji „Dami”, Redakcja TSK24, Hotel Promień, Hotel Komes, Dyrektor MCSiR , SP nr 2, SP nr 7, SP nr 9,  SP nr 5, SP w Majkowie, Przedszkole nr12, Przedszkole Publiczne nr 1, 10  i 12,  Zespół Szkół Mechatronicznych, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii, Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych, Restauracja „Aramis”, Sklep Filipek z artykułami metalowymi, Grzegorz Niewczas – Tomwit - Plus, Grzegorz Madej, Marek Banaś –hurtownia nabiałowa „Almark”, Sebastian Grzelka Hurtownia „Ola”, Iwona Bachańska kwiaciarnia „Cztery pory roku”, Piotr Rzeszowski i Krystian Kierasiński – serwis RTV, Wacław Porzoga TVMAX Serwis, Jarosław Paryska – Unicomp, ZOZ Skarżysko ul. Ekonomii, Szpital Powiatowy ul. Szpitalna, dyrektor Krzysztof Szczygieł - MCK, Prezydent Miasta Skarżyska-Kam., Cukiernia „Beata” , Sklep spożywczy ,„Panda”, Zofia Wolniak – księgarnia „Tania książka” na Zachodnim,   Izabela i Jan Gajda, Dorota Małecka-Nowak, Agata Kusztal, Kacper Zaborowski, Ewa Stępniewicz, Małgorzata Kapuścik, Artur Matynia, Mirosław Paduch, Krystyna Wojteczek, Dariusz Surma, Mariusz Kabała, Alina Lipa-Sowa, Zenon Chaba, Rajmund Piasta, Dorota i Mariusz Szczałuba, Aneta Marzec, Karol Stępień, Ernest Bukowski, Cezary Sławiński, Alicja i Piotr Szozda, Tadeusz Krajewski oraz pracownicy i rodzice SP3.

Mieszkańcy Miasta Suchedniów, Tadeusz Bałchanowski - Burmistrz Miasta , Anna Borowiec – Skup złomu „Metalika”, Marcin Wolski - Skup złomu „Womar”, Paweł Figarski – PPUH „Figaro”, Piotr Karbownik – „TELDOM”, Szkoła Podstawowa nr 3, Tomasz Kotarski, Artur Włodarczyk, Jan Woropajew – Telsat ZUH, Maria i Alfred Markiewicz – Zakład Wyrobów Wędliniarskich, Lidia i Roman Miernik,Monika i Hubert Kozłowscy -  Piekarnia i Wytwórnia Wyrobów Cukierniczych, Magdalena i Michał Rębak, Albert Cieślik,  Tomasz Domaradzki – Firma Handlowa MTD, Agata i Janusz Kuźdub - , Anna Gałczyńska – Biuro rachunkowe „Anna”, Leon Zuba – PTPH,  Lidia Pikulska, Józef Zegadło, Zdzisław Wojnarski, Jacek Odzimek, Włodzimierz Wojewódzki, Jarosław Suska, Lidia Kamińska, Barbara Skurzyńska, Wiesław Lasocki, Karol Tabiszewski, Małgorzata i Stanisław Pedryc, Jakub Furmańczyk, Maria Furmańczyk, Monika Kowalik, Danuta Zybała, Dariusz Wolniak, Łukasz Sołkiewicz, Luiza Olechowska, Grzegorz Pytoń, Kamil Turakiewicz.

Mieszkańcy Wielkiej Wsi, Trębowca.
Artur Szewczyk „Sawex” Radom.
Tomasz Materek i Robert Kwaśniewski  Kielce.

Dziękujemy także wszystkim Mieszkańcom Miasta i Gminy Skarżysko i okolicznych miejscowości, których nazwiska nie pojawiły się powyżej. Ze względu na bardzo liczną grupę osób wspierających nas w akcji nie jesteśmy w stanie wszystkich wymienić imiennie. Serdecznie dziękujemy za pomoc i okazane serce.
 
Wdzięczni Dyrektor, Uczniowie i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 3  w Skarżysku-Kamiennej.
© Foto: Piotr Adamczyk /TSK24 Team

 

Ostatnie komentarze

  • Jacek powiedział(a) Więcej
    Brawo suszona decyzja. Teraz trzeba zrobić audyt zasobów ludzkich we wszystkich jednostkach i rozliczyć poprzednio... 2 dni temu
  • Bobas powiedział(a) Więcej
    Pilnujcie Radnych Cioków bo nie budzą ci ludzie zaufania 3 dni temu
  • Dlaczego znowu ja ? powiedział(a) Więcej
    Golik bzdury opowiada że powstała pierwsza biblioteczka. Za publiczne pieniądze to każdy głupi potrafi ! A potem... 3 dni temu

Komentarze pozostają własnością ich twórców - redakcja TSK24.pl nie bierze za nie odpowiedzialności. Nick nie jest zastrzeżony dla jednego użytkownika.
Serwis nie ma obowiązku publikacji nadesłanych materiałów. Materiały nie zamawiane przez Serwis Informacyjny TSK24.pl nie podlegają zwrotowi. Autorzy materiałów publikowanych w serwisie wyrażając zgodę na ich publikację przenoszą jednocześnie prawa do nich na rzecz Serwisu Informacyjnego TSK24.pl. Serwis zastrzega sobie również prawo do wykorzystywania zamieszczanych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych na wszelkich polach ekspozycji.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów zawartych w portalu TSK24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.
Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody wydawcy - PPHU MPC-TECH ZABRONIONE!