Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 535 455 189 redakcja@tsk24.pl


90. rocznica nadania praw miejskich Skarżysku-Kamiennej - sympozjum historyczne

22 marca w III Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Skarżysku-Kamiennej odbyło się sympozjum historyczne z okazji 90. rocznicy nadania praw miejskich Kamiennej. Organizatorem było Historyczne Koło Naukowe przy III L.O..
Podczas spotkania uczniowie skarżyskich szkół średnich przedstawiali prezentacje, których tematem była historia naszego miasta.
- Ewelina Salwerowicz (z ZSE w Skarżysku-Kamiennej) przestawiła prezentację "Ojcowie naszego miasta. Komu zawdzięczamy nadanie praw miejskich Skarżysku?".
- Marta Gębska (II LO w Skarżysku-Kamiennej) prezentację "Pierwsza Rada Miasta -1923 rok - próba charakterystyki".
- Kamila Safian (I LO w Skarżysku-Kamiennej) prezentację "Zakłady zbrojeniowe Skarżyska-Kamiennej. Miejsca i ludzie".
- Bartosz Wosiek  (z III LO w Skarżysku-Kamiennej) prezentację "Zapomniane" materiały do historii ludzi i przemysłu na przykładzie dokumentacji pisanej i wyrobów przemysłowych Odlewni Żeliwa i Emalierni „Kamienna - Jan Witwicki".

 © Piotr Adamczyk /TSK24 Team

Ostatnie komentarze

  • Anonimowy powiedział(a) Więcej
    Japoński wóz. 2 dni temu
  • Gość powiedział(a) Więcej
    Proszę zwrócić uwagę na b. NACHALNY sposób zbierania pieniędzy na pomoc dla Ukrainy pod Kauflandem szklana... 4 dni temu
  • m powiedział(a) Więcej
    jakiego mienia, oni zazwyczaj nic nie mają, bo cała kasa idzie w nosa :) 4 dni temu

Komentarze pozostają własnością ich twórców - redakcja TSK24.pl nie bierze za nie odpowiedzialności. Nick nie jest zastrzeżony dla jednego użytkownika.
Serwis nie ma obowiązku publikacji nadesłanych materiałów. Materiały nie zamawiane przez Serwis Informacyjny TSK24.pl nie podlegają zwrotowi. Autorzy materiałów publikowanych w serwisie wyrażając zgodę na ich publikację przenoszą jednocześnie prawa do nich na rzecz Serwisu Informacyjnego TSK24.pl. Serwis zastrzega sobie również prawo do wykorzystywania zamieszczanych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych na wszelkich polach ekspozycji.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów zawartych w portalu TSK24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.
Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody wydawcy - PPHU MPC-TECH ZABRONIONE!