- Kategoria: Szkolnictwo i oświata
- User
Deutsch Wagen Tour w Gimnazjum nr 3
W poniedziałek,17 marca pod budynek Gimnazjum nr 3 w Skarżysku- Kam. podjechał kolorowy volkswagen zaopatrzony w oryginalne pomoce dydaktyczne, sprzęt audiowizualny i drobne upominki dla uczniów. Jego kierowcą była Joanna Lay, lektorka Instytutu Goethego, która do Skarżyska przyjechała na zaproszenie nauczycielki języka niemieckiego Agnieszki Kaczmarek. Wszystko odbyło się w ramach warsztatów Deutsch Wagen Tour, ogólnopolskiego projektu wspierającego naukę języka niemieckiego, który realizowany jest od 2009 roku przez Instytut Goethego w Polsce przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.Celem projektu Deutsch Wagen Tour jest promowanie w niekonwencjonalny sposób języka i kultury Niemiec, zwiększenie motywacji uczniów do nauki języków obcych oraz zainspirowanie nauczycieli do zastosowania nowoczesnych metod nauczania.Warsztaty rozpoczęły się prezentacją, podczas której lektorka zapoznała uczniów z korzyściami, jakie niesie ze sobą znajomość co najmniej dwóch języków obcych, w tym języka naszych zachodnich sąsiadów. Potem przyszedł czas na naukę przez zabawę. W zajęciach wzięli udział uczniowie wszystkich klas gimnazjum, ogółem około 60 osób.
Celem warsztatów było propagowanie nauki języka niemieckiego poprzez zabawę. Uczniowie na zasadzie edukacyjnej rozrywki, poprzez gry ruchowe, animacje i zabawę, pogłębiali znajomość języka oraz poszerzali swoje słownictwo. Były konkursy, którym towarzyszyły olbrzymie emocje, dobra zabawa, dużo hałasu i śmiechu oraz ciekawe nagrody.Dzięki spotkaniu uczniowie Gimnazjum nr 3 mogli się przekonać, że język niemiecki nie jest trudny, że warto się go uczyć, a jego nauka może być nie tylko ciekawa, ale także zabawna.


















© Piotr Adamczyk, inf. pras



