Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 795 913 666 redakcja@tsk24.pl

Żyj smacznie i zdrowo w ZSP nr 4

20140324-zsp4Zespół Szkół Publicznych nr 4(osiedle Książęce) w Skarżysku-Kamiennej realizuje już po raz drugi ogólnopolski Program edukacyjny  „Żyj smacznie i zdrowo”, który  skierowany jest do uczniów i nauczycieli  w całej Polsce.

Jego misją jest przekazanie dzieciom i młodzieży zasad prawidłowego  i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do podejmowania pierwszych prób gotowania oraz do wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków. W ramach akcji podejmowane są również ważne społecznie tematy marnowania żywności, niedożywienia, a także zmniejszania ilości odpadów, zużycia energii i wody. Dlatego też w dniu 19.03.2013r. odbyła się duża akcja związana z tym Programem na terenie naszej placówki.

Dzieci młodsze przedstawiały swoje wcześniej przygotowane plakaty promujące zdrową żywność. Następnie starsi uczniowie przeszli do zmagań kulinarnych na zasadach programu telewizyjnego ,,Ugotowani”.

Cztery drużyny miały za zadanie wykonanie ciekawych i zarazem zdrowych potraw kulinarnych w ciągu 45 min. Klasa VI SP przygotowywała potrawy z kuchni polskiej, klasa I Gimnazjum –z kuchni greckiej, klasa II Gim. potrawy z kuchni włoskiej a klasa III Gimnazjum. –kuchni meksykańskiej. Międzyczasie odbył się pokaz ,,Mody ekologicznej”.

Przypomnijmy także w zeszłym roku nasze działania zostały docenione a w nagrodę wybrani uczniowie naszej szkoły otrzymali zestawy kulinarne a pozostali mogli skorzystać z warsztatów tanecznych z uczestnikiem znanego programu ,,You can dance”. Rozstrzygnięcie konkursu ogólnopolskiego już wkrótce. Trzymamy kciuki za naszą szkołę!
Ostatnie komentarze

  • aa powiedział(a) Więcej
    w skarzysku są potrzebne zmiany na lepsze bo dziś to miasto stoi w miejscu . 1 godzinę temu
  • Kern powiedział(a) Więcej
    Dlaczego Pan Piętak jest w dwóch zarządach? Mało mu? 18 godzin temu
  • Sylwek powiedział(a) Więcej
    Mecenasie z tego co widzę i czytam to wnioskuje że niewiele nauczył się słuchając dr .Jana Przybyła jest pan w... 19 godzin temu