Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 795 913 666 redakcja@tsk24.pl

„Czwarte” i „jedenaste” miejsce dla skarżyskich gimnazjalistów w finale Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności 2014

20140517-sukcesDnia 9 maja 2014 roku dwie drużyny skarżyskich gimnazjalistów rywalizowały ze swoimi rówieśnikami w finale Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności (STIK) w Kielcach w hali sportowej Politechniki Świętokrzyskiej. Drużyna Zespołu Szkół Publicznych Nr 1 Gimnazjum Nr 1 w składzie: Piotr Bąk, Krzysztof Imber i Kacper Stojecki, zajęła  IV miejsce, a drużyna Prywatnego Gimnazjum w składzie: Katarzyna Pawelec, Oskar Gałczyński i Mateusz Śledź - XI miejsce w województwie.Przypomnijmy, że uczniowie reprezentujący nasze miasto, zanim znaleźli się w finale stoczyli najpierw walkę na etapie regionalnym (obejmującym powiaty: skarżyski, starachowicki i konecki), w którym w marcu 2014 roku zajęli odpowiednio I i II miejsce. Tylko Skarżysko-Kamiennej i Kielcom udało się „wprowadzić” do finałów po dwie drużyny.

W finale Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności uczestników czekało kilka wyjątkowo trudnych zadań. W pierwszej części gimnazjaliści musieli rozwiązać zadanie problemowe, część drugą stanowiło zaprogramowanie robota tak, aby wykonał odpowiednie polecenia (przejazd na ustawionym torze i oddanie celnego strzału). Ostatnią konkurencją STIK-u było rozwiązywanie interdyscyplinarnego quizu wiedzy, który został przeprowadzony z wykorzystaniem technik multimedialnych. Quiz składający się z 20 zadań, zawierał zagadki logiczne i matematyczne oraz dotyczące wiedzy o innowacjach w regionie i wynalazkach. Dodatkowe punkty każdy z zespołów uzyskał za aktywność kibiców, towarzyszącym swojej drużynie.

Organizatorami turnieju były: Biuro Innowacji Urzędu Marszałkowskiego, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Muzeum Zabawek i Zabawy.
Gimnazjalistom z „Jedynki” i Prywatnego Gimnazjum szczerze GRATULUJEMY!
Beata Czajkowska

 

 

 

 

Ostatnie komentarze

  • 3x podgardle powiedział(a) Więcej
    Dziekuje. 4 godzin temu
  • Piotr Jan Nasiołkowski powiedział(a) Więcej
    Pozwolę sobie przypomnieć, że wieloletnia agonia naszego miasta rozpoczęła się wraz z wyborem na prezydenta... 4 godzin temu
  • olo powiedział(a) Więcej
    A czy inne związki się udzielają ZNP czy Solidarność też siedzą cicho i nie przeciwstawią się decyzją władzy miasta ! 9 godzin temu