- Kategoria: Szkolnictwo i oświata
- User
Piknik Europejski w MOS
30 października w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii (Zespół Placówek Resocjalizacyjno Wychowawczych) w Skarżysku-Kamiennej odbył się Piknik Europejski. W corocznym święcie wzięło udział 9 ośrodków z województwa świętokrzyskiego:
MOW Kielce i MOW Wierzbica zaprezentowały Włochy, MOS Ostrowiec Świętokrzyski, MOW Rembów i MOS Goździków – Polskę, SOSW Nr 2 Skarżysko przedstawił Finlandię, MOS Skarżysko – Grecję, MOW Skarżysko – Niemcy. Natomiast gospodarz pikniku ZPEW Skarżysko – Japonię. Wychowankowie ośrodków prezentowali wybrane kraje już po raz ósmy.
Reprezentanci każdej placówki przygotowała występ artystyczny ukazujący poszczególne państwa oraz place plastyczne nawiązujące do nich.
Po części artystycznej wychowankowie wzięli udział w grach i zabawach, również sportowych.





























































© Piotr Adamczyk



