Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 535 455 189 redakcja@tsk24.pl

Skarżysko otrzyma 10 mln na rewitalizację

Do naszego miasta trafi ponad 10 mln złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na rewitalizację osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna. 

Wartość całego projektów wynosi niemal 15 mln zł, zaś wkład gminy Skarżysko i powiatu skarżyskiego, który jest partnerem w realizacji projektu, wynosi niespełna 32%, co plasuje nasze miasto na drugim miejscu w regionie pod względem niskiego wkładu własnego w stosunku do wartości całej inwestycji.
 
 
Każde miasto powiatowe mogło złożyć jeden wniosek o dofinansowanie w ramach konkursu "Rewitalizacja obszarów miejskich i wiejskich na lata 2014-2020”. Świętokrzyskie samorządy wnioskowały w sumie o ponad 220 mln złotych, a dofinansowania trafią do 7 miast, których projekty ocenione zostały najwyżej – w tym do Skarżyska-Kamiennej. Dzięki dofinansowaniu w Skarżysku przeprowadzona będzie rewitalizacja osiedli: Dolna Kamienna i Zachodnie.
 
Na Zachodnim zagospodarowany będzie teren po byłej jednostce wojskowej (powstanie tam przestrzeń do rekreacji, aktywnego wypoczynku i zabawy), wybudowany będzie parking i drogi dojazdowe przy Cmentarzu i wykonana termomodernizacja bursy przy ulicy Szkolnej. Na osiedlu Dolna Kamienna w ramach rewitalizacji odbędzie się termomodernizacja Przedszkola nr 1 przy ul. Rynek i wybudowane rondo u zbiegu ulicy 3 Maja i Towarowej. Partnerem Skarżyska-Kamiennej w realizacji projektów jest powiat skarżyski.

 

Ostatnie komentarze

  • Anonimowa powiedział(a) Więcej
    Jak popatrzyłam na listy to tylko Kukiz15 ma nowych ludzi, którzy pierwszy raz są w polityce, poza Panem Jackiem ale... 2 godzin temu
  • Dominika powiedział(a) Więcej
    Precz z PO i PSL. PSL popiera Kroniga, ale boi się kompromitacji i dlatego stworzyli dziwne stwory jak Przyszłość i... 3 godzin temu
  • Dominika powiedział(a) Więcej
    Trzeba zrobić porządek w Skarżysku.Bardzo trafne określenie.To co się działo w mieście za rządów... 3 godzin temu

Komentarze pozostają własnością ich twórców - redakcja TSK24.pl nie bierze za nie odpowiedzialności. Nick nie jest zastrzeżony dla jednego użytkownika.
Serwis nie ma obowiązku publikacji nadesłanych materiałów. Materiały nie zamawiane przez Serwis Informacyjny TSK24.pl nie podlegają zwrotowi. Autorzy materiałów publikowanych w serwisie wyrażając zgodę na ich publikację przenoszą jednocześnie prawa do nich na rzecz Serwisu Informacyjnego TSK24.pl. Serwis zastrzega sobie również prawo do wykorzystywania zamieszczanych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych na wszelkich polach ekspozycji.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów zawartych w portalu TSK24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.
Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody wydawcy - PPHU MPC-TECH ZABRONIONE!