Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 535 455 189 redakcja@tsk24.pl

„Stop smogowi” - urzędnicy i policja sprawdzają, czym mieszkańcy palą w piecu

Od 17 do 19 stycznia w Skarżysku trwała akcja „Stop smogowi”, prowadzona przez Urząd Miasta w porozumieniu z Komendą Powiatową Policji w Skarżysku-Kamiennej. Skontrolowano około 30 posesji, w kilku przypadkach skończyło się na pouczeniach mieszkańców. Zapowiadane są kolejne kontrole.
 
W ramach wspólnych działań, pracownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w asyście funkcjonariusza policji oraz pracownika Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przeprowadzili kontrolę wybranych nieruchomości w zakresie stosowanych paliw do pieców centralnego ogrzewania. Kontroli podlegała kotłownia na terenie nieruchomości oraz rodzaj stosowanego paliwa. Kontrolujący zwracali szczególną uwagę na ewentualne spalanie w piecach centralnego ogrzewania różnego rodzaju odpadów.
Kontrole przeprowadzono na terenie osiedli: Place, Bór oraz Kamienna.
Była to pierwsza tego rodzaju wspólna akcja Urzędu Miasta i Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku. Kolejne kontrole przewidywane są w lutym i marcu. Jednocześnie przypominamy mieszkańcom naszego miasta, iż za spalanie śmieci w piecach grozi mandat w wysokości 500 złotych.
 
Właściciel nieruchomości winień udowodnić na podstawie rachunku zakupu lub innego dokumentu, pochodzenie paliwa do opalania pieca, jeżeli stan pieca, komina, elementów instalacji, popiołu lub samo paliwo wzbudzą uzasadnione podejrzenie kontrolujących, co do jego jakości lub pochodzenia. W ramach akcji Urząd Miasta nie wyklucza rozszerzenia kontroli z udziałem zakładu kominiarskiego lub Straży Pożarnej.
 
Gdy dym z komina wzbudzi podejrzenia sąsiadów, mogą oni poinformować Centrum Zarządzania Kryzysowego lub Policję. Funkcjonariusze mają prawo wejść na prywatną posesję i skontrolować, jakie materiały są używane do palenia w piecu.
 
Apelujemy do mieszkańców o poszanowanie środowiska, a także zdrowia wszystkich mieszkańców naszej gminy, poprzez dbanie o jakość stosowanych paliw do pieców centralnego ogrzewania a także poprzez niespalanie zabronionych prawem odpadów.
 
W piecach centralnego ogrzewania zakazuje się spalania następujących rzeczy:
● plastikowych butelek, pojemników i toreb,
● zużytych opon,
● odpadów z gumy i sztucznej skóry,
● przedmiotów z tworzyw sztucznych,
● elementów drewnianych pokrytych lakierem,
● opakowań po rozpuszczalnikach, środkach ochrony roślin, farbach i lakierach,
● papieru bielonego związkami chloru z nadrukiem farb kolorowych.
 
Dozwolone jest spalanie:
● papieru,
● tektury,
● drewna niezanieczyszczonego,
● odpadów z gospodarki leśnej, kory, korka,
● trocin,
● wiórów,
● ścinki,
● mechanicznie wydzielonych odrzutów z makulatury.

Ostatnie komentarze

 • Zulu powiedział(a) Więcej
  Dlaczego ludzie nienawidzą Owsiaka i WOŚP?
  Nie jestem tego w stanie pojąć, tej obłudy, szyderstwa i tej ilości... 7 godzin temu
 • SŁAWEK powiedział(a) Więcej
  Pana Prezydenta k k to ostatnio rzadko widać w pracy . 7 godzin temu
 • Śmiech powiedział(a) Więcej
  Robić coś dla miasta a chwalić się tylko to wielka różnica jak nie słynna arka czy inwestorzy czy oświetlenie... 8 godzin temu

Komentarze pozostają własnością ich twórców - redakcja TSK24.pl nie bierze za nie odpowiedzialności. Nick nie jest zastrzeżony dla jednego użytkownika.
Serwis nie ma obowiązku publikacji nadesłanych materiałów. Materiały nie zamawiane przez Serwis Informacyjny TSK24.pl nie podlegają zwrotowi. Autorzy materiałów publikowanych w serwisie wyrażając zgodę na ich publikację przenoszą jednocześnie prawa do nich na rzecz Serwisu Informacyjnego TSK24.pl. Serwis zastrzega sobie również prawo do wykorzystywania zamieszczanych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych na wszelkich polach ekspozycji.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów zawartych w portalu TSK24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.
Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody wydawcy - PPHU MPC-TECH ZABRONIONE!