Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 535 455 189 redakcja@tsk24.pl


 • Kategoria: Wydarzenia miejskie

Preumowa na budowę wiaduktu podpisana

Przedstawiciele władz miasta, powiatu i województwa podpisali preumowę na dofinansowanie do budowy zintegrowanego systemu komunikacyjnego w Skarżysku-Kamiennej. Projekt, który obejmuje m.in. budowę wiaduktu nad torami, otrzymał ponad 36 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.
 
 
Inwestycja realizowana będzie wspólnie przez miasto Skarżysko, które jest liderem projektu i powiat skarżyski.
 
Preumowę dotyczącą dofinansowania projektu podpisali w środę, 12 września: Jan Maćkowiak – wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Konrad Krönig – prezydent Skarżysko-Kamiennej, Andrzej Brzeziński – zastępca prezydenta miasta oraz Artur Berus – wicestarosta skarżyski.
 
- Wartość zadania to 44,5 mln zł, zaś dofinansowanie unijne to 36,7 mln zł. Wkład własny miasta i powiatu w tę inwestycję będzie wynosił 7,8 mln zł – poinformował w czasie spotkania prezydent Skarżyska, Konrad Krönig.
 
Wicemarszałek Jan Maćkowiak pogratulował wysokiego dofinansowania, ale także tego, że projekt został tak wysoko oceniony.
 
- Na poziomie samorządu województwa decydujemy o wydawaniu unijnych pieniędzy na najlepsze projekty. Projekt złożony przez miasto Skarżyska we współpracy ze Starostwem Powiatowym wygrał w swojej konkurencji i tego gratuluję – mówił wicemarszałek, podkreślając, że to kolejny efekt bardzo dobrej współpracy wszystkich trzech samorządów: miejskiego, powiatowego i wojewódzkiego.
 
Wicestarosta Artur Berus również podkreślił, że ta inwestycja to kolejny owoc udanej współpracy miasta i powiatu.
 
- Przez minione cztery lata gmina Skarżyska na bieżąco współpracowała z powiatem i wspólnie zrealizowaliśmy kilka ulic na terenie miasta – przypomniał wicestarosta, przytaczając przykłady ulic: Szydłowieckiej, Wiejskiej, Paryskiej, Ponurego.
 
 
WIADUKT, NOWE AUTOBUSY, WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW MIEJSKICH...
 
W czasie konferencji prasowej towarzyszącej podpisaniu preumowy na dofinansowanie unijne, przedstawiciele władz miasta podkreślali, że wiadukt, który powstanie nad torami, jest odpowiedzią na problemy komunikacyjne tej części miasta. Będzie on posiadał buspasy i ścieżki rowerowe.
 
Wiadukt będzie przebiegał od ulicy 11 Listopada do al. Piłsudskiego.
 
- Przypomnę, że rozważaliśmy kilka różnych lokalizacji i wariantów, natomiast przedstawiana dzisiaj koncepcja jest najbardziej optymalna ze względów finansowych, a także wpisuje się w ciąg komunikacyjny naszego miasta – mówiła Monika Kocia, kierownik Biura Rozwoju Miasta w Urzędzie Miasta.
 
Budowa wiaduktu nad torami, który połączy osiedla Dolna Kamienna i Przydworcowe to najważniejszy, ale nie jedyny punkt całego projektu. W planach jest również zakup siedmiu nowoczesnych, ekologicznych autobusów, wdrożenie systemu informacji pasażerskiej (m.in. montaż tablic multimedialnych na wybranych przystankach autobusowych) oraz budowa ścieżek rowerowych i wypożyczalni rowerów miejskich.
 
- Ta inwestycja poprawi komfort życia mieszkańców również dlatego, że będzie miała bardzo duży wpływ – przez budowę ścieżek rowerowych, wypożyczalni rowerów czy zakup ekologicznych autobusów – na ograniczenie niskiej emisji – podkreślał Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta.
 
W ramach wypożyczalni rowerów na terenie Skarżyska powstanie pięć stacji, w których będzie można dowolnie wypożyczyć i zwrócić rower.
 
- Nasza propozycja jest taka, aby stacje były zlokalizowane przy Dworcu PKP, przy hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji, na osiedlu Rejów na terenie Wielskiego Pieca, przy zbiorniku wodnym Bernatka oraz na Milicy. Zakładamy, że te 5 stacji będzie dysponowało 50 sztukami rowerów miejskich – wyjaśniała kierownik Biura Rozwoju Miasta.
 
Każda ze stacji do wypożyczania rowerów wyposażona będzie w terminal z ekranem dotykowym pozwalającym na rejestrację w systemie oraz wypożyczenie i zwrot roweru.
 
 
INWESTYCJE ZA KILKADZIESIĄT MILIONÓW
 
Na zakończenie spotkania prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig podkreślał, że to jedna z kilku bardzo ważnych inwestycji, które będą miały miejsce w kolejnych latach w naszym mieście, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu (warto przypomnieć tu m.in. termomodernizację budynków użyteczności publicznej, budowę bloku z lokalami socjalnymi, projekt „e-Skarżysko - rozwój usług elektronicznych, rewitalizację osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna).
 
- Przed naszym miastem duży skok cywilizacyjny. Mówimy łącznie o kilkudziesięciu milionach, które zostaną wykorzystanie na rozwój infrastruktury w mieście – podkreślał prezydent.

 

Ostatnie komentarze

 • Nie glosowalem na KK powiedział(a) Więcej
  Dalej głosujcie na K.K i PO
  a ulice Niepodległości od dworca do przejazdu na Zachodnin
  czy kawałek drogi... 4 dni temu
 • Bez rozumu powiedział(a) Więcej
  680 zakażeń na dobę, a w Skarżysku, jak gdyby nigdy nic, rodzice z dzieciakami beztrosko spotykają się na masówkach:( 4 dni temu
 • Anonimowy powiedział(a) Więcej
  kolego straszny patriotyzm wychodzi z ciebie. Żal... 5 dni temu

Komentarze pozostają własnością ich twórców - redakcja TSK24.pl nie bierze za nie odpowiedzialności. Nick nie jest zastrzeżony dla jednego użytkownika.
Serwis nie ma obowiązku publikacji nadesłanych materiałów. Materiały nie zamawiane przez Serwis Informacyjny TSK24.pl nie podlegają zwrotowi. Autorzy materiałów publikowanych w serwisie wyrażając zgodę na ich publikację przenoszą jednocześnie prawa do nich na rzecz Serwisu Informacyjnego TSK24.pl. Serwis zastrzega sobie również prawo do wykorzystywania zamieszczanych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych na wszelkich polach ekspozycji.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów zawartych w portalu TSK24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.
Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody wydawcy - PPHU MPC-TECH ZABRONIONE!