Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 535 455 189 redakcja@tsk24.pl

VIII Sesja Rady Miasta - za nami

28 marca w Miejskim Centrum Kultury odbyła się VIII Sesja Rady Miasta. Była to pierwsza od kilku miesięcy sesja zwołana w normalnym trybie w której mogli uczestniczyć i zabierać głos mieszkańcy.
Jeszcze przed sesją o głos poprosiła Władysława Kuźnia, prezes Fundacji "Daj Szansę", która przybliżyła działalność Fundacji i wręczyła dyplomy radnym, którzy wspierają finansowo Fundację.
Sesja zwyczajowo rozpoczęła się stwierdzeniem prawomocności posiedzenia i przyjęciem porządku obrad.
 Po przedstawieniu sprawozdania prezydenta z działań między sesjami przyszedł czas na interpelacje i zapytania radnych.
 
Jako pierwszy głos zabrał radny Artur Mazurkiewicz, który poruszył problem niewystarczającej ilości miejsc parkingowych w naszym mieście. Radny zaproponował budowę dużego parkingu u zbiegu ulic Sokolej i Żeromskiego. Jak podkreślił w swoim wystąpieniu radny Mazurkiewicz, szczytem marzeń byłoby wybudowanie w tym miejscu parkingu wielopoziomowego.
 
Jako następny głos zabrał radny Leszek Golik, który mówił o wprowadzeniu w życie ustawy dotyczącej przekształcenia wieczystego użytkowania w prawo własności.
 
Radny Jerzy Stopa mówił o wystających studzienkach na ulicy Tysiąclecia  przy ulicy Konopnickiej. Stopa poruszył również temat budowy parkingu przy ulicy Mickiewicza 1.
 
Radny Krzysztof Randla interpelował w sprawie terenu znajdującego się u zbiegi ulic Kochanowskiego i Pułaskiego. Pomimo prób podejmowanych przez mieszkańców, żeby móc zagospodarować ten teren w ramach budżetu obywatelskiego czy innych inicjatyw, to nie ma żadnej pomocy ze strony gminy. Radny randa poruszył również temat reorganizacji w sposobie zarządzania słupami ogłoszeniowymi na terenie Skarżyska-Kamiennej.
 
Radny Mikołaj Kwaśniak zwracał uwagę na problem związany z gospodarką mieszkaniową w Skarżysku-Kamiennej.
 
Radny Konrad Wikarjusz pytał o przeszłość inwestycji kolejowych w naszym mieście i wycofanie się PKP PLK z remontu linii nr 8. Radny Wikarjusz poruszył również temat budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i jego związku ze Skarżyskiem.
 
Grzegorz Łapaj przypomniał interpelacje, którą złożył rok temu w której radny poruszał problemy związane z transportem pasażerskim i problemów jakie napotykają prywatni przewoźnicy, którzy mogliby prowadzić swoje kursy międzymiastowe przez nasze miasto. 
- Przewoźnicy międzymiastowi omijają nasze miasto, ponieważ wjazd do centrum Skarżyska po pasażerów jest zwyczajnie nierentowny z uwagi na czas jaki trzeba doliczyć do całego kursu – mówił w swoim wystąpieniu Łapaj. 
Pomimo zapewnień prezydenta Andrzeja Brzezińskiego, że dla przewoźników nasze miasto jest atrakcyjne i paraliż komunikacyjny nam nie grozi, to ten czarny scenariusz się ziścił i pod dworzec nie podjeżdża już żaden przewoźnik oprócz PKS Ostrowiec Św. Jak podkreślił radny Łapaj istnieje realne zagrożenie, że po uruchomieniu trasy S7 wszyscy przewoźnicy dalekobieżni zaczną omijać nasze miasto a pasażerowie chcący korzystać z ich usług będą musieli jeździć do Kielc, aby skorzystać z usług dużego przewoźnika. Radny zaproponował budowę centrum przesiadkowego.
 
Radny Piotr Brzeziński interpelował w sprawie przebudowy ulicy Rejewskiej od ulicy Szydłowieckiej w kierunku dawnej fabryki domów oraz ulicy Gajowej. Radny Brzeziński poruszył również temat braku miejsc parkingowych.
 
Radny Mariusz Bodo zapytał o stopień realizacji obietnic wyborczych prezydenta Konrada Kröniga. Bodo pytał również w imieniu mieszkańców o możliwość połączenia ulicy Podlaskiej i Książęcej. Radny pytał również o szczegóły zatrudnienia Jana Maćkowiaka w MPWiK. Maćkowiak został zatrudniony w tej spółce na stanowisku członek zarządu.
 
Jako ostatni w tej część głos zabrał Arkadiusz Bogucki, który w imieniu mieszkańców ulicy Książęcej interpelował w spawie poprawy bezpieczeństwa przez budowę oświetlenia w miejscach, gdzie go nie ma. Radny poruszył również temat remontu ulicy Długiej.
 
Później swoje wolne wnioski składali mieszkańcy.
 
W kolejnym punkcie sesji po odpowiedziach przyszedł czas na głosowanie nad uchwałami:
 
 
Najpierw przedstawiono sprawozdanie z realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii za 2018 rok oraz sprawozdanie z Rocznego Programu Współpracy Miasta Skarżysko-Kamienna z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za 2018 rok. Przedstawiony został również raport z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej za 2018 rok.
 
- Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Skarżyska-Kamiennej na 2019 rok.
-  Podjęcie uchwały w sprawie wykazu kąpielisk na terenie gminy Skarżysko-Kamienna na rok 2019 oraz określenia sezonu kąpielowego.
- Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr V/4/2019 Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej z dnia 28 stycznia 2019r. w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym w publicznych przedszkolach prowadzonych przez Gminę Skarżysko-Kamienna.
- Podjęcie uchwały w sprawie programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Skarżyska-Kamiennej w 2019 roku.
- Podjęcie uchwały w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w Klubie Senior + przy ul. Norwida 17 i Rynek 12 w Skarżysku-Kamiennej.
- Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zwanego „Sokół” na terenie miasta Skarżyska-Kamiennej.
- Podjęcie uchwały w sprawie zlecenia Komisji Skarg, Wniosków i Petycji przeprowadzenia kontroli wyjaśniającej.
- Podjęcie uchwały w sprawie powołania Miejskiej Komisji Wyborczej do przeprowadzenia wyborów do Rady Osiedla Bór.
- Podjęcie uchwały w sprawie zbycia w drodze przetargu nieruchomości gruntowej położonej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. 1 Maja.
- Podjęcie uchwały w sprawie zbycia w drodze przetargu nieruchomości gruntowej niezabudowanej położonej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Ptasiej.
- Podjęcie uchwały w sprawie zbycia w drodze przetargu nieruchomości gruntowej zabudowanej położonej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Chałubińskiego.
- Podjęcie uchwały w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Skarżysko-Kamienna.
- Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
- Podjęcie uchwały w sprawie zasad gospodarowania lokalami użytkowymi stanowiącymi własność Gminy Skarżysko-Kamienna.
 
Wszystkie uchwały zostały przyjęte.
Całość można obejrzeć <tutaj>


 

Ostatnie komentarze

 • Spółka B. powiedział(a) Więcej
  Pis w obronie demokracji :-) dobre.
  A pan Bogucki już nie chce do spółki miejskiej ? A poza tym zwyczajnie kłamie !... 5 godzin temu
 • Ksawi powiedział(a) Więcej
  Masakra
  11 godzin temu
 • Demokracja powiedział(a) Więcej
  Referendum! 13 godzin temu

Komentarze pozostają własnością ich twórców - redakcja TSK24.pl nie bierze za nie odpowiedzialności. Nick nie jest zastrzeżony dla jednego użytkownika.
Serwis nie ma obowiązku publikacji nadesłanych materiałów. Materiały nie zamawiane przez Serwis Informacyjny TSK24.pl nie podlegają zwrotowi. Autorzy materiałów publikowanych w serwisie wyrażając zgodę na ich publikację przenoszą jednocześnie prawa do nich na rzecz Serwisu Informacyjnego TSK24.pl. Serwis zastrzega sobie również prawo do wykorzystywania zamieszczanych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych na wszelkich polach ekspozycji.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów zawartych w portalu TSK24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.
Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody wydawcy - PPHU MPC-TECH ZABRONIONE!