Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 535 455 189 redakcja@tsk24.pl

Co z parkingiem przy ulicy Żeromskiego

Jednym z tematów powracających i poruszanych na Sesjach Rady Powiatu jest skrzyżowanie ulic Żeromskiego i Sokolej, które każdego dnia jest blokowane przez parkujących swoje samochody w jego pobliżu klientów szkoły językowej „Perfekt”.
 
Jednym z pomysłów rozwiązujących ten problem jest wybudowanie parkingu, który mógłby mieć miejsce w znajdującym się naprzeciwko szkoły pasie zieleni.
 
Z propozycją wybudowania parkingu i ronda u zbiegu ulic Żeromskiego i Sokolej wystąpił do władz powiatu i miasta właściciel szkoły „Perfekt”.
 
W pismach kierowanych do władz możemy przeczytać:
- działalność szkoły poszerza się z roku na rok, co skutkuje wzrostem ilości klientów odwiedzających naszą placówkę, a co za tym idzie nasileniem się ruchu pojazdów i osób pieszych w tej okolicy. Z niepokojem obserwuję trudności z parkowaniem oraz poruszaniem się zarówno pojazdów jak i pieszych w tej okolicy, z którymi to trudnościami borykają się nie tylko nasi uczniowie i ich opiekunowie, ale również inni mieszkańcy naszego miasta, zwłaszcza w godzinach 15.00-19.00. Wielokrotnie obserwowałem poważne utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych oraz niebezpieczne sytuacje, które mogły skutkować potrąceniem pieszych, czy też kolizją drogową, dlatego uznałem, że ta sytuacja stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców, a ja nie mam możliwości rozwiązania tego problemu i stworzenia dodatkowych miejsc parkingowych.
Ponieważ nie jest mi obojętny los moich uczniów, w szczególności dzieci i młodzieży, ale również innych obywateli, postanowiłem zwrócić się do władz miasta Skarżyska-Kamiennej, tj. Panów Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej i Starosty Powiatu Skarżyskiego z wnioskiem pilnego wybudowania parkingu na pasie terenu zielonego wzdłuż ulicy Żeromskiego, który rozwiązałby wiele problemów mieszkańców Skarżyska- Kamiennej. Ponadto występuję z wnioskiem wybudowania na tym skrzyżowania ronda, zgodnie z aktualnie obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego, co w moim odczuciu, wraz z parkingiem rozwiązałoby wszystkie pozostałe problemy komunikacyjne i sprawiłoby, że skrzyżowanie to zniknęłoby z Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa. Nadmieniam, że oba pomysły popierane są przez mieszkańców oraz przedstawicieli lokalnych władz i po wstępnych rozmowach z Panem Wiceprezydentem Andrzejem Brzezińskim oraz Panem Starostą Arturem Berusem wiadomym mi jest, że pomysły te mają dużą szansę na sprawną realizację, gdyż są postrzegane jako pilne problemy do rozwiązania. Jestem głęboko przekonany, że wspólne działania, wspierające tę inicjatywę, pozwolą zapobiec ewentualnym nieszczęśliwym wypadkom, które na szczęście do tej pory nie miały miejsca, ale ich wystąpienia nie można obecnie wykluczyć.
Pragnę nadmienić, że otrzymałem od Komendanta Policji Powiatowej w Skarżysku-Kamiennej opinię na temat istotności dokonania takiej inwestycji oraz ocenę zagrożenia w opisanym wyżej rejonie. Kopię niniejszego pisma załączam do niniejszego wniosku. Ponadto w rozmowach, które odbyłem w styczniu 2019 z Panami Wiceprezydentem Andrzejem Brzezińskim oraz Panem Starostą Arturem Berus, otrzymałem zapewnienie od obu Panów, że chętnie wspólnie zrealizują w/w inwestycję, gdyż są przekonani o konieczności zrealizowania takiej właśnie inwestycji w centrum naszego miasta. Wiadomym mi jest również, że z podobnym wnioskiem wystąpił Radny Pan Andrzej Warwas, który również zainteresował się tym problemem pod wpływem sugestii mieszkańców Skarżyska.
Chciałbym podkreślić, że realizacja takiej inwestycji przyniesie wiele korzyści dla mieszkańców Skarżyska- Kamiennej, dlatego też niezbędne są niezwłoczne działania wszystkich stron, mające na celu poprawę jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców.
Realizacja obu inwestycji pozwoli rozwiązać następujące problemy:
1) Zmiana lokalizacji niebezpiecznego przejścia dla pieszych na ul. Żeromskiego, które usytułowane jest około 2 metry od ul. Sokolej i przecina 3 pasy ruchu bez wysepki.
2) Likwidacja niebezpiecznego parkingu przy ul. Sokolej, znajdującego się naprzeciwko wylotu ul. Żeromskiego, z którego pojazdy wycofują wprost na środek skrzyżowania, i przeniesienie tych miejsc parkingowych na nowy parking przy ul. Żeromskiego.
3) Zmiana lokalizacji niebezpiecznego przejścia dla pieszych na ul. Sokolej, znajdującego się na wprost gabinetu weterynaryjnego, które ulokowane jest tuż przy skrzyżowaniu, a obok znajduje się kolejny parking z którego samochody wycofują blisko skrzyżowania oraz przeniesienie tych miejsc parkingowych na ul. Żeromskiego.
4) Zmiana lokalizacji wjazdu na parking przed centrum handlowym z ul. Sokolej na ul. Żeromskiego. Obecnie przejście dla pieszych na ul. Sokolej, znajdujące się naprzeciwko centrum handlowego i obok przystanku autobusowego, zlokalizowane jest prawie na wjeździe na parking centrum handlowego.
5) Zmiana lokalizacji wjazdu na parking przed centrum handlowym z ul. Sokolej na ul. Żeromskiego. Wjazd do centrum handlowego jest usytuowany bardzo blisko przystanku autobusowego, obok przejścia dla pieszych, a pojazdy jadące z dołu ul. Sokolej, skręcające w ten wjazd w lewo zatrzymują się na przejściu dla pieszych i blokują też możliwość skrętu w ul. Lotniczą.
6) Likwidacja parkowania pojazdów na chodniku wzdłuż ul. Żeromskiego, dzięki możliwości parkowania na nowym parkingu. Pojazdy parkujące na chodniku wzdłuż ul. Żeromskiego ograniczają widoczność i możliwość przejazdu innym pojazdom.
7) Likwidacja problemu pojazdów zatrzymujących się przy szkole językowe „na chwilę”, aby odebrać lub zostawić klientów szkoły językowej, wstrzymując lub utrudniając w ten sposób płynność ruchu pojazdów.
8) Likwidacja tworzących się na w/w skrzyżowaniu zatorów pojazdów, dodatkowo uniemożliwiających pojazdom wyjazd z terenu szkoły językowej przy ul. Żeromskiego oraz wjazd na ten teren, co znacząco blokuje ruch pojazdów na ul. Żeromskiego i ul. Sokolej.
Ponadto chciałbym zauważyć, że taka inwestycja wpłynie na rozwój naszego miasta i poprawę sytuacji finansowej miasta w sposób pośredni, w dłuższej perspektywie czasowej. Utworzenie odpowiedniej ilości miejsc parkingowych w centrum miasta ma ogromne znaczenie na inwestycje dokonywane przez inwestorów prywatnych i jest warunkiem podstawowym, aby przyciągnąć potencjalnych inwestorów. Ponieważ w tym rejonie znajdują się wolne tereny do zagospodarowania (np. teren dawnego stadionu), szansa na takie inwestycje jest bardzo duża. Zaangażowanie władz miasta w rozwój infrastruktury miejskiej zachęci dodatkowo lokalnych przedsiębiorców do dalszego rozwoju lokalnych firm (np. możliwość rozbudowy szkoły językowej). Każda kolejna inwestycja przekłada się bezpośrednio na dodatkowe wpływy z tytułu podatków od powierzchni użytkowych, wzrost zatrudnienia, przyciąganie dodatkowych klientów (np. do szkoły Perfekt przyjeżdżają klienci z Kielc, Szydłowca, Starachowic, Suchedniowa, Wierzbicy i licznych małych miejscowości w promieniu 40 kilometrów). Wszystko to przekłada się również nie tylko na zwiększone wpływy dla lokalnych firm, ale przede wszystkim na poprawę atrakcyjności naszego miasta. W końcu inwestycja taka poprawi wygląd „centrum” naszego miasta i da początek tworzenia prawdziwego centrum Skarżyska. Zaangażowanie Gminy i Powiatu byłoby znakomitym sygnałem dla przedsiębiorców, którym nie jest lekko w Skarżysku, że lokalne władze wspierają rozwój lokalnych firm i chcą poprawić jakość życia i bezpieczeństwo mieszkańców Skarżyska-Kamiennej.
 
 
Pozostaje mieć nadzieję, że lokalne władze nie pozostaną głuche na ten problem i przyłączą się do realizacji tej ważnej dla miasta i mieszkańców inwestycji. 

Ostatnie komentarze

 • Anonimowy powiedział(a) Więcej
  Bobas się odgraża,że nie zorganizuje wyborów ,czy to jest teraz ważne, my zorganizujemy na pewno referendum!! 58 minut temu
 • Dorota powiedział(a) Więcej
  Do Zosi 24 zaczym Pani napisze komentarz proszę dowiedzieć się dokładnie o co chodzi i nierozpowszechniac... 3 godzin temu
 • Viki powiedział(a) Więcej
  Nie ma lekarstwa to fakt. Ale można minimalizować ryzyko zarażenia się tym wirusem.
  Siedzieć w domu, wychodzić na... 9 godzin temu

Komentarze pozostają własnością ich twórców - redakcja TSK24.pl nie bierze za nie odpowiedzialności. Nick nie jest zastrzeżony dla jednego użytkownika.
Serwis nie ma obowiązku publikacji nadesłanych materiałów. Materiały nie zamawiane przez Serwis Informacyjny TSK24.pl nie podlegają zwrotowi. Autorzy materiałów publikowanych w serwisie wyrażając zgodę na ich publikację przenoszą jednocześnie prawa do nich na rzecz Serwisu Informacyjnego TSK24.pl. Serwis zastrzega sobie również prawo do wykorzystywania zamieszczanych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych na wszelkich polach ekspozycji.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów zawartych w portalu TSK24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.
Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody wydawcy - PPHU MPC-TECH ZABRONIONE!