Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 535 455 189 redakcja@tsk24.pl

  • Kategoria: Wydarzenia miejskie

Rozpoczęły się konsultacje w sprawie przebiegu „szybkich szprych”. Walka o „szprychę” dla Skarżyska trwa

- Dla Skarżyska ważne jest bezpośrednie połączenie z Centralnym Portem Komunikacyjnym, rozwiązania pośrednie będą marginalizowały nasze miasto – podkreślali w czasie konferencji prasowej: prezydent miasta, Konrad Krönig, posłanka Marzena Okła-Drewnowicz oraz radny Sejmiku Wojewódzkiego, Jan Maćkowiak po raz kolejny apelując o uwzględnienie Skarżyska w planach budowy szybkich linii kolejowych i prosząc mieszkańców o włączenie się w akcję zbierania podpisów poparcia dla tej inicjatywy.
 
 
 
Akcja „Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska” została rozpoczęta przez prezydenta miasta, Konrada Kröniga i posłankę z naszego miasta, Marzenę Okłę-Drewnowicz w czerwcu.
 
- Zabiegamy o to, by przez Skarżysko przebiegała jedna z szybkich linii kolejowych, prowadzących do Centralnego Portu Komunikacyjnego – przypomniał prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.
 
Centralny Port Komunikacyjny ma być węzłem przesiadkowym, integrującym transport lotniczy, kolejowy i drogowy. Już teraz powstają plany budowy sieci szybkich linii kolejowych, które połączą duże miasta z CPK. W kraju takich szybkich szprych ma być dziesięć, dwie z nich mają przebiegać przez nasz region, jednak żadna przez Skarżysko.
 
- Zebrane dotychczas podpisy przekażemy, jako pierwszą transzę do Ministerstwa Infrastruktury. Zbiórkę podpisów prowadzimy nadal. Nie ustępujemy w walce o szybką szprychę, ponieważ to dla naszego miasta bardzo ważna sprawa – mówił prezydent Konrad Krönig.
 
W regionie świętokrzyskim rozpoczęły się konsultacje dotyczące budowy „szybkich szprych”, prowadzone przez przedstawicieli Centralnego Portu Komunikacyjnego. Marzena Okła-Drewnowicz, w czasie wczorajszej konferencji, odniosła się do informacji prasowych, które pojawiły się po pierwszy spotkaniu konsultacyjnym.
 
- Chcę zdementować informację, która pojawiła się w wywiadzie z członkiem zarządu województwa, który powiedział, że – tu zacytuję – „pierwsza szprycha przebiegać będzie przez Grójec, Radom, Skarżysko-Kamienną, Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski, Sandomierz, Stalową Wolę i dalej w stronę Podkarpacia". To informacja wprowadzająca w błąd. W tym samym czasie inne media podają, że podczas spotkania konsultacyjnego padały sugestie o uwzględnienie miast, które w pierwotnym kształcie przebiegu szybkich linii nie było. Na taką potrzebę wskazywała również posłanka Maria Zuba, a pani wojewoda dodawała, że trzeba połączyć Skarżysko-Kamienną i Starachowice i pochylić się nad przebiegiem trasy w okolicy Sandomierza – poinformowała na konferencji prasowej posłanka Marzena Okła-Drewownicz.
 
- Oczekujemy wyjaśnień, ponieważ pan Mariusz Gosek, członek zarządu województwa wskazał na przebieg „szybkiej szprychy" przez Skarżysko, a ze wszystkich dostępnych planów wynika inaczej. Chcielibyśmy wiedzieć, czy jesteśmy wprowadzani w błąd, czy też takie plany pojawiły się naprawdę. To dla nas bardzo ważne – podkreślał prezydent Skarżyska-Kamiennej, dodając, że do czasu uwzględnienia naszego miasta w projektowaniu przebiegu szprych, w mieście trwać będzie zbiórka podpisów pod taką inicjatywą.
 
- "Szybkiej szprychy" w rządowych planach póki co nie ma, jednak trwają konsultacje, a nasza akcja zbiórka podpisów przynosi efekty, bo sami działacze Prawa i Sprawiedliwości zwracają uwagę na potrzebę uwzględnienia Skarżyska – dodawała posłanka.
 
- „Szybka szprycha” jest bardzo ważna, zapobiegnie wykluczeniu kolejowemu naszego miasta. Jest też potencjał na jej przeprowadzenie przez Skarżysko, ponieważ z Kielc do Radomia przebiega linia kolejowa nr 8, która miała być modernizowana, lecz ten plan został odłożony. My domagamy się tego, by była włączona w program budowy „szybkich szprych” - podkreślał Jan Maćkowiak, radny Sejmiku Wojewódzkiego, wskazując na możliwe rozwiązania. - Obecnie w tym projekcie wykluczone jest nie tylko Skarżysko, ale także Starachowice, dlatego liczymy, że do naszej walki włączą się i zaangażują pozostali posłowie – dodawał.
 
Listy poparcia, na których można składać podpisy, dostępne są m.in. w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta. 

Ostatnie komentarze

  • Gość powiedział(a) Więcej
    I cóż 'pinokio" ? opozycja przerzneła 4ty raz wybory ,chamstwo,buta i patologiiczne zachowania nie są w cenie 5 godzin temu
  • mieszkaniec miasta powiedział(a) Więcej
    Duda nie jest moim ideałem ale wolę jego niż tęczowego Rafała ! 8 godzin temu
  • happy powiedział(a) Więcej
    Jak zakład sam sobie nie pomoże to dodatkowe pieniądze będą tylko kroplówką na podtrzymanie ... 1 dzień temu

Komentarze pozostają własnością ich twórców - redakcja TSK24.pl nie bierze za nie odpowiedzialności. Nick nie jest zastrzeżony dla jednego użytkownika.
Serwis nie ma obowiązku publikacji nadesłanych materiałów. Materiały nie zamawiane przez Serwis Informacyjny TSK24.pl nie podlegają zwrotowi. Autorzy materiałów publikowanych w serwisie wyrażając zgodę na ich publikację przenoszą jednocześnie prawa do nich na rzecz Serwisu Informacyjnego TSK24.pl. Serwis zastrzega sobie również prawo do wykorzystywania zamieszczanych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych na wszelkich polach ekspozycji.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów zawartych w portalu TSK24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.
Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody wydawcy - PPHU MPC-TECH ZABRONIONE!