Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 41 2511951 alinajedrys@gmail.com


Informator powiatowy

Gala Finałowa V Powiatowego Konkursu „Orły Powiatu"

16 czerwca 2026 r odbyła się gala finałowa międzyszkolnego konkursu „Orły Powiatu”, promującego najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu skarżyskiego. Orły powiatu to cykl konkursów przedmiotowych, których zadaniem jest wzmocnienie obszaru pracy z uczniem zdolnym i ambitnym, rozwijanie i pogłębianie pasji, zdolności twórczego myślenia, jak również integrowanie środowisk edukacyjnych powiatu skarżyskiego. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Erbel-Szkoła Przyszłości” działające przy I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej oraz wszystkimi szkołami ponadpodstawowymi naszego powiatu, a także Powiatowym Urzędem Pracy w Skarżysku-Kamiennej i Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Czytaj więcej: Gala Finałowa V Powiatowego Konkursu „Orły Powiatu"

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Powiat Skarżyski w projekcie „Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników”

Samorząd Powiatu Skarżyskiego aktywnie włączył się w realizację projektu „Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników”. Dzięki temu mieszkańcy powiatu mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych realizowanych w mobilnej pracowni diagnostycznej. Do tej pory z badań skorzystało już około 500 osób.

Czytaj więcej: Powiat Skarżyski w projekcie „Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników”

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (1 Komentarz)

Sportowa Integracja: Turniej Piłki Nożnej MOS-ów i MOW-ów

 9 czerwca 2026 roku w Skarżysku - Kamiennej odbył się Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii oraz Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Wydarzenie, zorganizowane przez Zespół Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych, zgromadziło sześć drużyn reprezentujących zaprzyjaźnione placówki z regionu, tworząc atmosferę wzajemnego szacunku, integracji oraz fair play.

Czytaj więcej: Sportowa Integracja: Turniej Piłki Nożnej MOS-ów i MOW-ów

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej partnerem projektu InPlaMed-II

Nowoczesne e-usługi zdrowotne, rozwój telemedycyny oraz wyższy poziom bezpieczeństwa danych pacjentów to główne założenia projektu „Informatyzacja Placówek Medycznych Województwa Świętokrzyskiego – II” (InPlaMed-II), którego partnerem jest Zespół Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej. Kolejny etap realizacji przedsięwzięcia zainaugurowano 9 czerwca podczas konferencji w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szpitali oraz eksperci zajmujący się cyfryzacją ochrony zdrowia. Powiat Skarżyski reprezentował sekretarz Leszek Lepiarz, natomiast szpital – Rafał Szwagierek, kierownik Sekcji Informatycznej.

Konferencja, zorganizowana przez Departament IT Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, była okazją do wymiany doświadczeń oraz poszerzenia wiedzy na temat cyfryzacji ochrony zdrowia, cyberbezpieczeństwa i ochrony danych medycznych.

Wydarzenie podzielono na część warsztatową i konferencyjną. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznali się m.in. z założeniami oraz stanem realizacji projektu InPlaMed-II, rozwiązaniami związanymi z Centralną e-Rejestracją, a także praktycznymi aspektami wdrażania procedur cyberbezpieczeństwa w placówkach medycznych. Omówiono również systemy monitorowania zagrożeń, obowiązki wynikające z nowych regulacji prawnych, działania podejmowane w przypadku ataków ransomware oraz możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji w ochronie zdrowia.

W części konferencyjnej eksperci reprezentujący administrację publiczną, sektor ochrony zdrowia oraz służby odpowiedzialne za zwalczanie cyberprzestępczości przedstawili najważniejsze wyzwania związane z bezpieczeństwem cyfrowym jednostek medycznych. Szczególną uwagę poświęcono ochronie danych pacjentów, budowaniu odporności systemów informatycznych na cyberzagrożenia oraz skutecznym procedurom reagowania na incydenty bezpieczeństwa.

Dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej udział w projekcie InPlaMed-II jest kontynuacją działań rozpoczętych w 2019 roku w ramach pierwszej edycji programu. Dzięki wcześniejszym inwestycjom powstała nowoczesna serwerownia – Centrum Przetwarzania Danych, rozbudowano infrastrukturę sieciową, zakupiono nowoczesny sprzęt informatyczny oraz wdrożono systemy Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.

W ramach pierwszego etapu projektu uruchomiono również portal pacjenta umożliwiający elektroniczną rejestrację na wizyty, dostęp do historii leczenia oraz sprawniejszy kontakt z placówką. Szpital został także wyposażony w sprzęt do telekonsultacji, który znacząco zwiększył możliwości świadczenia usług medycznych na odległość. Łączna wartość zrealizowanych wówczas inwestycji wyniosła blisko 2,7 mln zł.

Projekt InPlaMed-II stanowi kontynuację działań w obszarze e-zdrowia rozpoczętych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014–2020. Realizowany będzie w ramach programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021–2027. Projekt został przyjęty do dofinansowania uchwałą Zarządu Województwa Świętokrzyskiego nr 3396/25 z 17 grudnia 2025 r.

Całkowita wartość przedsięwzięcia przekracza 128 mln zł, z czego blisko 94 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. W realizację projektu zaangażowane są 23 podmioty lecznicze z województwa świętokrzyskiego, w tym Zespół Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej – Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Realizowane działania koncentrują się na czterech kluczowych obszarach:

  • Robotyka i telemedycyna: Implementacja systemów zdalnej opieki oraz technologii wspierających procesy lecznicze;
  • Business Intelligence (BI): Wdrożenie zaawansowanej analityki danych do efektywnego zarządzania placówkami;
  • Cyberbezpieczeństwo: Podniesienie odporności infrastruktury IT i maksymalna ochrona danych pacjentów;
  • Zielone technologie (ICT): Optymalizacja sprzętowa pod kątem redukcji emisji gazów cieplarnianych i efektywności energetycznej.

Dla pacjentów oznacza to łatwiejszy dostęp do usług medycznych, rozwój e-usług zdrowotnych, sprawniejszą obsługę oraz jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa danych. Personel medyczny zyska natomiast nowoczesne narzędzia wspierające diagnostykę, leczenie i organizację pracy.

Partnerzy projektu InPlaMed-II

1.Województwo Świętokrzyskie

  • Partner wiodący (Lider Projektu), Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
  • Regionalne Centrum Naukowo – Technologiczne w Podzamczu koło Chęcin

2.Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach

3.Świętokrzyskie Centrum Onkologii Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kielcach, ul. Artwińskiego 3

4.Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze

5.Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze

6.Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy

7.Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach

8.Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego I Transportu Sanitarnego w Kielcach

9.„Uzdrowisko Busko-Zdrój” Spółka Akcyjna

10.Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju

11.Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu

12.Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich

13.Szpital Powiatowy w Chmielniku

14.Szpital św. Leona w Opatowie

15.Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim

16.Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie

17.Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kazimierzy Wielkiej

18.Zespół Opieki Zdrowotnej w Skarżysku – Kamiennej, Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie

19.Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach

20.Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka Szpital Specjalistyczny w Kielcach

21.Powiatowe Centrum Usług Medycznych w Kielcach

22.Zespół Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie – Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II

23.Zespół Opieki Zdrowotnej w Pińczowie


 

 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Suchedniowska „Jedynka” im. Emilii Peck świętowała 90-lecie

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 im. Emilii Peck w Suchedniowie świętowała jubileusz 90-lecia swojej działalności. Uroczystość, która odbyła się 3 czerwca zgromadziła w szkolnej hali gimnastycznej uczniów, nauczycieli, absolwentów, rodziców oraz licznych gości, którzy wspólnie uczcili bogatą historię jednej z najstarszych placówek oświatowych w gminie. W obchodach uczestniczyli także przedstawiciele Samorządu Powiatu Skarżyskiego – przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Żmijewski oraz członek Zarządu Powiatu Cezary Błach.

Czytaj więcej: Suchedniowska „Jedynka” im. Emilii Peck świętowała 90-lecie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Trwają konsultacje społeczne dotyczące procedury obsługi osób ze szczególnymi potrzebami

Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej prowadzi konsultacje społeczne projektu „Procedury obsługi osób ze szczególnymi potrzebami w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej”, przygotowanego w ramach projektu grantowego „Dostępny samorząd 2.0”. Dokument ma na celu zwiększenie dostępności usług publicznych oraz zapewnienie mieszkańcom ze szczególnymi potrzebami komfortowej i skutecznej obsługi w urzędzie.

Czytaj więcej: Trwają konsultacje społeczne dotyczące procedury obsługi osób ze szczególnymi potrzebami

Napisz komentarz (1 Komentarz)

IV Marszobieg Powiatowy „Osobliwości Przyrodnicze Powiatu Skarżyskiego”

W sobotę, 30 maja, odbył się IV Marszobieg Powiatowy z cyklu „Osobliwości Przyrodnicze Powiatu Skarżyskiego”. Organizatorem tego wydarzenia było Starostwo Powiatowe. Uczestnicy mieli do pokonania malowniczą 5-kilometrową trasę, która prowadziła z ulicy Leśnej w Skarżysku Kościelnym do Kierza Niedźwiedziego. Finał wydarzenia miał miejsce na terenie Szkoły Podstawowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, gdzie organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla dorosłych i dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka, co sprawiło że wydarzenie miało jeszcze bardziej radosny charakter.

Czytaj więcej: IV Marszobieg Powiatowy „Osobliwości Przyrodnicze Powiatu Skarżyskiego”

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Ostatnie komentarze

  • anonimowy powiedział(a) Więcej
    Niemożliwe.., Pojawił się też Janek M. i cała świta świętokrzyskich tuskowiczów. Oj trudno im będzie POgodzić... 1 tydzień temu
  • Krycha powiedział(a) Więcej
    Jakie wykształcenie ma Pani Bilska, ewentualnie kompetencje że zajmuje się oświatą i sprawami społecznymi, po... 1 tydzień temu
  • Pamiętliwy powiedział(a) Więcej
    Za komuny palili na ruskich gierojach- teraz też ( za złodziejstwo gwałty bandyctwa)Jeszcze komuchom nie przeszło?-... 2 tygodni temu

Komentarze pozostają własnością ich twórców - redakcja TSK24.pl nie bierze za nie odpowiedzialności. Nick nie jest zastrzeżony dla jednego użytkownika.
Serwis nie ma obowiązku publikacji nadesłanych materiałów. Materiały nie zamawiane przez Serwis Informacyjny TSK24.pl nie podlegają zwrotowi. Autorzy materiałów publikowanych w serwisie wyrażając zgodę na ich publikację przenoszą jednocześnie prawa do nich na rzecz Serwisu Informacyjnego TSK24.pl. Serwis zastrzega sobie również prawo do wykorzystywania zamieszczanych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych na wszelkich polach ekspozycji.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów zawartych w portalu TSK24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.
Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody wydawcy - PPHU MPC-TECH ZABRONIONE!