- Kategoria: Wydarzenia w powiecie
- Michał
Zakończenie marszobiegu powiatowego nad bliżyńskim zalewem
Z udziałem około 220 osób w sobotę 4 października odbył się kolejny Marszobieg Powiatowy organizowany w ramach cyklu „Osobliwości przyrodnicze powiatu skarżyskiego”. dziesięciokilometrowa trasa prowadziła ze Zbrojowa przez Dalejów i Jastrzębie aż do mety przy Zalewie w Bliżynie. Na mecie uczestników powitali wójt gminy Bliżyn Mariusz Walachnia oraz wicestarosta Katarzyna Bilska, którzy pogratulowali wszystkim wytrwałości i aktywnego udziału w wydarzeniu.
– Macie najpiękniejszy zalew w powiecie. Skarżysko może wam pozazdrościć – mówiła Katarzyna Bilska będąc pod wrażeniem prac wykonanych podczas modernizacji zbiornika. Wójt gminy Mariusz Walachnia przybliżył zgromadzonym na mecie zakres wykonanych prac oraz już dziś zaprosił w przyszłym sezonie letnim do wypoczynku nad naszą perełką oraz udziału w planowanych koncertach, które tak dobrze zostały przyjęte w tym roku.
Udział w marszobiegach oraz zebranie wszystkich pieczątek w książeczce poświęconej osobliwościom przyrodniczym naszego regionu, pozwoli na udział w wyjeździe krajoznawczo-turystycznym zorganizowanym przez Powiat Skarżyski jesienią przyszłego roku.
Tradycyjnie nie zabraknie poczęstunku przygotowanego przez Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich „Nad Kuźniczką” oraz zabaw z nagrodami dla dzieci i dorosłych. Powiat Skarżyski zapewnił bezpłatny transport na miejsce startu i na powrót.




