W Skarżysku – Kamiennej, od wielu lat mieszka Grażyna Majcherska. Jej niebywały talent polega na pisaniu fraszek. Jak zwykła sama mówić o sobie, do tworzenia fraszek inspiruje ją życie.
- Moja przygoda z tym gatunkiem literackim, rozpoczęła się, gdy przeczytałam ogłoszenie prasowe, że rozpisany został konkurs, o Mikołaju Reju. Na ten konkurs, należało przesyłać fraszki. Do tego momentu, nigdy nic nie pisałam, a moja pasja do literatury, ograniczała się jedynie do czytania książek – relacjonuje pani Grazyna.
- Los chciał, że postanowiłam spróbować szczęścia. Już w kilka godzin od przeczytania wspomnianego anonsu prasowego, napisałam kilka fraszek. Muszę przyznać, że długo wahałam się, czy je wysłać na ten konkurs. Ale podobno, do odważnych świat należy – dopowiada Grażyna Majcherska.
- Moje zdumienie sięgnęło zenitu, gdy za udział w konkursie, otrzymałam wyróżnienie. Na domiar wszystkiego, moje fraszki ukazały się w książce zatytułowanej „Nowe figliki”, wydanej pod patronatem Muzeum Mikołaja Reja w Nagłowicach. Fakt ten spowodował, że z pisaniem fraszek, zaprzyjaźniłam się na dobre- dopowiada rozmówczyni. Nagroda ta dodała mi skrzydeł, a co najważniejsze uwierzyłam w swoje możliwości.
- Kolejne fraszki, publikowałam też w Ogólnopolskim Magazynie Literackim, wydawanym w Starachowicach, noszącym tytuł „Radostowa”. Z tego powodu, byłam również bardzo zadowolona i dumna. Chciałabym czytelnikom portalu TSK24, przybliżyć odrobinę swojej twórczości. Proszę zatem, przeczytać kilka moich fraszek- z uśmiechem dodaje pani Grażyna.
Pani na balu
Zatęsknił pies za swą panią
Całą noc wył za nią
Przed blokiem
Kumoszki na ławeczce
Przypinają łatki sąsiadeczce
Iluzja
Lotto mami
Milionami
Celebryci
W wielkim dobrobycie
Przeżuwają życie
Świętoszka
Słucha kazań w kościele
Ale dobra w niej niewiele
- Następnym uśmiechem losu, okazało się przeczytane przeze mnie kolejne ogłoszenie prasowe, z którego dowiedziałam się o grupie poetyckiej Wiklina, która pod patronatem Bożeny Piasty działa w naszym mieście- opowiada pani Majcherska. Od spotkania z panią Piastą, stałam się członkiem Wikliny, co mnie bardzo satysfakcjonuje. Napisałam w życiu ponad tysiąc fraszek, cieszę się zawsze, gdy moim przyjaciołom przypadają one do gustu.

© Ewa Michałowska-Walkiewicz / TSK24/Team
|
taaa, brońcie juszcza
znalazł się jeden odważny który ...
w pełni zgadzam się z przedmówca...
Panie Dyrektorze...DZIĘKUJEMY......
Słuchaj Anonimowy ty na temat pr...