Start Wydarzenia w powiecie Dzień Tkaczki w Bliżynie
      REDAKCJA TSK24.pl   TEL. 795 913 666   e-mail: redakcja@tsk24.pl

Informacje

Kino Centrum

 

Kącik literacki

Galeria CO-ARTO

Archiwum

 

Kontakt

HOT NEWS
Dzień Tkaczki w Bliżynie Drukuj
Wydarzenia w powiecie
niedziela, 03 października 2010 00:47
Dzień Tkaczki - pierwsza sobota października - dzień kiedy wszyscy w całej Polsce coś utkają, może to być wielobarwny chodnik jak Kolorowy Kod Kultury, opowiedzą sobie jakąś opowieść...  
...kiedy babcia opowie wnuczce dawną historię a wnuczka babci współczesną. Połączymy historie i pokolenia. Połączone jest zawsze mocniejsze niż pojedyncza nitka. Historia Dnia Tkaczki zaczyna się od województwa świętokrzyskiego. Po raz pierwszy Dzień Tkaczki obchodzono w 2008 roku w gminie Bliżyn. Potem dołączyło Podlasie, Zgierz i Poznań.
 
      Na skwerku Króla Władysława Jagiełły happening z tkanymi w gminie Bliżyn chodnikami- pasiakami zorganizowała młodzież z Koła Regionalnego z bliżyńskiego gimnazjum. Chodniki i zapaski pochodziły głównie z Domu Tkaczki - Uli i  Grzegorza Jędrzejczyków ZOBACZ. Uczestnicy spotkania starali się elementami ubioru dostosować do charakteru spotkania. Kolorowe chodniki opanowały centrum Bliżyna. Oprócz młodzieży w pasiastym spotkaniui wzięli udział uczestnicy Kursu "Konno w siną dal" organizowanego przez blliżyńskie Stowarzyszenie RDEST dla osób zainteresowanych agroturystyką nastawioną na turystykę konną.
 
Grzegorz Jędrzejczyk
 

 

 

 
 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

 
 


 

 

 

 

 


©Tekst: Andrzej Adamczyk Foto: Anrzej Adamczyk, Piotr Adamczyk Audio: Piotr Adamczyk /TSK24 Team



Komentarze
Dodaj nowy Szukaj
Emigrantka 2010-10-04 09:47 UTC
Swietne zdjecia!!Ciesze sie ze Blizyn sie rozwija:):):)
MM 2010-10-04 14:36 UTC
Aż przyjemnie otworzyć tę stronę na Tsk 24 najciekawsze rzeczy dzieją się w Bliżynie. Proszę zwrócić uwagę ojak rónej tematyce. Mamy wspaniałych liderow .którzy potrafią zarazić innych swoimi wszechstronnymi zainteresowaniami/ niekoniecznie związanymi z polityką.
anonim 2010-10-04 20:45 UTC
Hmm... widzę, że w Bliżynie coraz to nowsze i coraz fajniejsze projekty się tworzą. Mam kontak z osobami uczestniczącymi, które sobie bardzo zachwalają pracę organizatorów i atrakcie zwiazane z kursem. Oby więcej takich akcji i więcej tak wspaniałych ludzi!
anka  - Dzień Tkaczki 2010-10-06 11:54 UTC
Super!!!!!!!!Patrzę na zdjęcia , po prostu rewelacja. Z takimi ludżmi można góry przestawiac. Gratuluję pomysłu.
mealanonim  - Tkactwo 2010-10-07 19:22 UTC
Witam, mam na imię Łucja i jestem patronką tkaczy, woźniców.
Ja tez będę tkaczką!
L  - Tkactwo 2 2010-10-07 19:24 UTC
Witam!

Świetnie, że są takie inicjatywy lokalne. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Jola  - Konno w siną dal i tkactwo 2010-10-11 11:06 UTC
Witam!
Wspaniałe logo projektu "Konno w siną dal". To dzięki projektom finansowanym ze środków UE za pośrednictwem ŚBRR moga być rozwijane takie inicjatywy. Mam nadzieję, że przyczynią się do one podniesienia atrakcyjności turystycznej naszej gminy i rozwoju turystyki. To wielka szansa dla naszego rejonu.
Powodzenia!
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
 

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 
HOT NEWS


Komentarze pozostają własnością ich twórców - redakcja TSK24.pl nie bierze za nie odpowiedzialności.
Nick nie jest zastrzeżony dla jednego użytkownika.

Serwis nie ma obowiązku publikacji nadesłanych materiałów. Materiały nie zamawiane przez Serwis Informacyjny TSK24.pl  nie podlegają zwrotowi. Autorzy materiałów publikowanych w serwisie wyrażając zgodę na ich publikację przenoszą jednocześnie prawa do nich na rzecz Serwisu Informacyjnego TSK24.pl. Serwis zastrzega sobie również prawo do wykorzystywania zamieszczanych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych na wszelkich polach ekspozycji. 


Copyright 2009 TSK24.pl - Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów zawartych w portalu TSK24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.

Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody wydawcy -  PPHU MPC-TECH ZABRONIONE!