Kontakt z redakcją: tel. 41 2511951 alinajedrys@gmail.com

B klasa: Zwycięstwa naszych drużyn

Dziś została rozegrana druga kolejka B klasy, wszystkie drużyny z naszego powiatu występujące w tej klasie rozgrywkowej wygrały swoje spotkania, rezerwy Orlicza pokonały Klonówkę Masłow, pierwsze historyczne zwycięstwo odnieśli piłkarze Astry Suchedniów pokonując Victorię Górki Szczukowskie. ULKS Łączna pewnie pokonał rezerwy ŁKS-u Łagów i utrzymał pozycję lidera.

.

ŁKS Łagów II - ULKS Łączna 0:2 ( 0:1 )

Bramki: Robert Bąk 28, Jacek Kowalski 60

ULKS: Drabik - Bąk, Dudek, Kowalski, Szkurłat,-S.Wójcik, Burys, Nowak, Rzeszowski (78 Osuch),Pastuszka

.
Początek spotkania obie ekipy zaczęły dość spokojnie, tak jakby chciały zobaczyć co pokaże rywal. Po 15 minutach na boisku zaczęli powoli dominować goście, którzy niepokoili bramkarza gospodarzy strzałami z dystansu. W 28 minucie Łączna dopięła swego, po strzale głową Kowalskiego piłkę z linii bramkowej wybija ręką jeden z obrońców i sędzia dyktuje rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki jest kapitan Robert Bąk (trzecia bramka w sezonie). Łączna już do końca pierwszej połowy dominowała na boisku nie pozwalając na wiele gospodarzom.

Druga połowa rozpoczęła się pod lekkie dyktando gospodarzy, jednak przewaga ich wynikała bardziej z posiadania piłki niż z sytuacji podbramkowych. Po ok.10 minutach ULKS wrócił na właściwe tory, akcje zaczęły być składne i szybkie co powodowało, że pod bramką gości często było gorąco a bramkarz miał coraz więcej pracy. W 60 minucie Burys wykonywał rzut różny a w polu karnym znów doskonale odnalazł się Jacek Kowalski i strzałem głową tym razem już nie dał szans ani bramkarzowi ani obrońcom podwyższając wynik spotkania.
Spotkanie mogło zakończyć się wyższym wynikiem, jednak w 76 minucie sędzia nie uznał bramki Pawła Rzeszowskiego który z ok. 11 metrów posłał piłkę do bramki a chwile później zderzył się z bramkarzem, sędzia w tym momencie odgwizdał faul na bramkarzu.
Łączna dominowała już do końca na stadionie w Łagowie i zasłużenie wygrała z rezerwami ŁKSu 2:0.

Orlicz II Suchedniów – Klonówka Masłów 1:0 (0:0 )

Bramki: Przeworski ' 89

Orlicz II: Szram – P. Kozioł, D. Kozioł, Paweł Bałchanowski (46 Suska), Piotr Bałchanowski (60 Kaczmarski) – Kłys, Dulęba, Nowak (46 Przeworski) ,Kozera - Szpak, Gniaździński

Rezerwy Orlicza Suchedniów odniosły drugie zwycięstwo w lidze i zajmują pozycję vice lidera tabeli, tuż przed samym końcem spotkania gola na wagę trzech punktów strzelił Przeworski , który wszedł na drugą połowę meczu.

Victoria Górki Szczukowskie – Astra Suchedniów 1:2 (0:2)
Bramki: Filipiak 75 - Bator 14, Karpiński 27

Astra: Serek – Naszydłowski, Wierzbiński, Skokowski,Tumulec – Skarbek, Lasotka, Bator,Piasta – Karpiński, Rumiński (46 Wawrzeńczyk).

Po nieudanym debiucie na B klasowych boiskach piłkarze Astry Suchedniów odnieśli pierwsze historyczne zwycięstwo, pokonali oni w meczu wyjazdowym beniaminka z Górek Szczukowskich. Suchedniowianie prowadzili już po pierwszej połowie 2:0, w drugiej stracili jedną bramkę, ostatecznie to oni cieszyli się z pierwszych trzech punktów.