Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 795 913 666 redakcja@tsk24.pl

Ostrzegamy przed oszustem!!!

20140819-oszustZwróciła się do nas jedna z naszych czytelniczek, aby przestrzec mieszkańców. Niestety stała się jedną z ofiar internetowego oszusta. Ostatnio media krajowe nagłośniły sprawę pewnego niebezpiecznego i bardzo kosztownego procederu. Klikając w link, który przychodzi na maila zostajemy przekierowani na stronę, na której musimy zaakceptować politykę plików cookies. W ten sposób akceptujemy regulamin – abonament, który nas słono może kosztować.Oto historia naszej czytelniczki:


Szanowna Redakcjo, zwracam się z prośbą o zamieszczenie mojej przestrogi dotyczącej oszustwa na skalę ogólnopolską, które dotarło również do naszego miasta.
14 sierpnia otrzymałam maila od "Krzychy z czasopisma rikitikitak1234.pl", temat wiadomość wzbudził mój niepokój, gdyż zawierał on moje nazwisko i wyrażenie "Do jasnej cholery, zrób coś z tym!".
W treści wiadomości był link, prowadzący do artykułu, który rzekomo miał opisywać poczynienia jednego z moich pracowników.
Po kliknięciu w owy link, pokazała się strona, na której należało zaakceptować Regulamin i w głównej mierze politykę cookies - co do cookies, większość stron www obecnie wymaga takiej akceptacji. W pośpiechu, zaakceptowałam Regulamin - przekierowało mnie do pustej strony... Uznałam to za głupi żart, zamknęłam stronę i zapomniałam o sprawie.
Niestety tego samego dnia w godzinach wieczornych, otrzymałam kolejnego e-maila. Tym razem z potwierdzeniem zawarcia umowy na czas NIEOKREŚLONY na odpłatne udostępnianie treści w serwisie alerty24.net oraz fakturę za pierwszy miesiąc abonamentu w wysokości ponad 1500zł.
Zwracam się z ostrzeżeniem do przedsiębiorców naszego miasta, o rozważne podchodzenie do tego typu wiadomości. Mimo że sam temat jak i treść e-maila prowokują nas do szybkiego działania i kliknięcia w link, pamiętajmy że serwis alerty24.net żeruje na ludzkiej naiwności.
Ze swojej strony przesłałam już zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, powołując się na prowadzone już postępowanie przeciwko właścicielowi tej firmy - numer 6Ds 210/14. Posiadam informacje, że nie jestem jedyną oszukaną w tym mieście - przedsiębiorcy, jeśli klikneliście w tą wiadomość - jak najszybciej zawiadomcie Prokuraturę o tym fakcie, jeśli jeszcze takiej wiadomości nie dostaliście, gdy ją dostaniecie zignorujcie ją.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnie komentarze

  • aa powiedział(a) Więcej
    w skarzysku są potrzebne zmiany na lepsze bo dziś to miasto stoi w miejscu . 1 godzinę temu
  • Kern powiedział(a) Więcej
    Dlaczego Pan Piętak jest w dwóch zarządach? Mało mu? 18 godzin temu
  • Sylwek powiedział(a) Więcej
    Mecenasie z tego co widzę i czytam to wnioskuje że niewiele nauczył się słuchając dr .Jana Przybyła jest pan w... 19 godzin temu