Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 795 913 666 redakcja@tsk24.pl

Podsumowanie ogólnopolskiej akcji „Warto być dobrym"

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Skarżysku- Kamiennej w bieżącym roku szkolnym włączyli się do akcji „Warto być dobrym” zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO.
    W ramach tej największej w Polsce Kampanii Dobra uczniowie naszej szkoły zadeklarowali udział w tym przedsięwzięciu. Zdecydowali, że podejmą się wykonania dobrych uczynków w trzech kategoriach:
- (JA I BLIŹNI) pomoc drugiemu człowiekowi;
-(JA I SPOŁECZNOŚĆ) zaangażowanie w środowisku klasy, szkoły, społeczności lokalnej;
- (JA I ŚWIAT)  działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska.
    Nasza szkoła otrzymała rower, baner oraz zestaw edukacyjnych programów multimedialnych do wyposażenia biblioteki szkolnej- Akademia Umysłu cz. 2, w skład którego wchodzą  3 programy: PAMIĘĆ, KONCENTRACJA, SZYBKIE CZYTANIE. Rower został wyeksponowany razem z banerem akcji na korytarzu szkolnym.
    Finaliści z poszczególnych klas to uczestnicy akcji, którzy wykonali zadania do jakich zobowiązali się przystępując do niej i zostali najlepiej ocenieni przez kolegów z klasy.
    Do ścisłego finału wyłoniono 4 osoby, które wzięły udział w losowaniu nagrody – roweru Kross. Zwyciężyła uczennica klasy 4a Monika Kabała. Uroczyste przekazanie nagrody odbyło się dnia 29.06.2012r podczas zakończenia roku szkolnego 2011/2012 z udziałem Prezydenta Miasta  Skarżyska-Kam pana Grzegorza Małkusa i Przewodniczącego Rady Miasta pana Andrzeja Dąbrowskiego.
    Jesteśmy szkołą z oddziałami integracyjnymi, dlatego czynienie dobra nie jest dla nas czymś obcym. Cieszymy się, że kolejna akcja do której przystąpili uczniowie naszej szkoły przynosi wymierne efekty. Dzieci na co dzień chętnie włączają się w akcje charytatywne, spełniają dobre uczynki, pomagają kolegom w nauce, opiekują się rówieśnikami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
    Z rozmów przeprowadzonych z uczestnikami akcji wynika, że nie nagroda główna jest dla nich najważniejsza. Jak powiedział jeden z uczniów: „więcej radości daje obdarowywanie innych niż przyjmowanie prezentów”. Dlatego właśnie nasi wychowankowie wiedzą, że „Warto być dobrym”. Czynienie dobra wynika z potrzeby serca i daje wielką satysfakcję. Wiedzą o tym nasi uczniowie.

Koordynator akcji:
Iwona Rogalska

Ostatnie komentarze

  • Stan4126 powiedział(a) Więcej
    Janosik, bezdomnym pisze się razem! 10 godzin temu
  • adam323 powiedział(a) Więcej
    Na Skarżysko w miarę pierwszy raz byłem i prawdopodobnie ostatni raz bo to co zobaczyłem, co reprezentują seniorzy... 10 godzin temu
  • Piotr Jan Nasiołkowski powiedział(a) Więcej
    Ordynarne chamstwo tego psiego fryzjera też przez "ch" i chonor jego także przez "ch". Świadczą jednoznacznie o... 10 godzin temu